ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 44
Гостей: 44
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Краса людини та природи у кіноповісті 0. Довженка «Зачарована Десна»

Коли я в дитинстві проходила повз кіностудію імені о. Довженка, мене завж­ди вражав її великий фруктовий сад. Особливо навесні, коли яблуні та груші цві­ли, й сад перетворювався на велике біло-молочне запашне море, нібито зима по­вернулась у місто й сніжною хугою пелюстків полонила його. Якось я спитала в батька: «Звідки взялось тут таке диво?» І почула відповідь, що цей сад посадив Олександр Петрович Довженко.

«Якщо людина за своє життя посадила дерево й виростила сина, то вона не­даремно прожила життя», — казали колись мудрі люди.

О. Довженко був небайдужою людиною, бо все своє життя писав, творив, ма­лював, знімав фільми.

Якось після поїздки до одного з нових сіл Довженко замислився: «Чому укра­їнська мальовничість поступалася місцем мертвій думці архітектора? чому ми від­кидаємо живу душу людську?» Тому і прагнув у своїх творах показати всю велич і красу народної душі, бо був «покликаний возвеличувати український народ».

Усе своє життя Довженко оспівував рідну Україну, змалював пастельними, м’якими фарбами в «Зачарованій Десні», стурбованими, грізними блискавками накреслив в «Україні в огні».

Але найпалкішу любов автора до рідної землі ми бачимо в його кіноповісті «Зачарована Десна». Що являє собою цей твір? Перед читачами проходять карти­ни дитинства, побачені малим Сашком. Цей світ — великий, таємничий, зелений, буйний. Допитливий, мрійливий, з неабиякою уявою, пізнаючи цей світ, майбут­ній письменник поринав у нього з головою.

Згадаймо хоча б маленького Івана з твору М. Коцюбинського «Тіні забутих предків», що котився зеленими царинками, маленький і білий, наче кулька куль­баби... чи малого Тараса, який ходив шукати тих стовпів, що підпирають десь там небо. А ось Довженкову жагу буденності тамувала вода з Десни. «Була тоді ще дів­кою Десна, а я — здивованим маленьким хлопчиком із широко розкритими зеле­ними очима», — писав у своїй автобіографії митець. Єдність людини з природою, зі світлом при народженні — основне, що визначає світогляд цієї людини.

Все жило в очах маленького хлопчика подвійним життям, навіть потворне місти­ло в собі частину прекрасного. У кіноповісті подається образ коней, як образ чогось прекрасного, високого. Красиві, сильні коні, що постають в його уяві, насправді ж були худі, бо працювали весь свій вік і помирали за роботою. Так і народ з великою душею, що все своє життя жив у злиднях, просто не має права жити в нестатках.

Батько — чоловік, з якого можна було писати богів, людина з великими ду­жими роботящими руками та розумними сірими очима, топив свою тугу в склян­ці горілки.

 

Мати, яка поховала 12 дітей, кляла все життя батька, діда й бабу, що занапас­тили 11 життя, — втілення жіночої долі. Вона все-таки прекрасна, бо прекрасна в неї душа й роботящі руки, які насаджали за свій вік багато чого... «Коли вилізає саме з землі всяка рослиночка, ото мені радість», — любила проказувати вона.

І матір, і батько, і дід, який схожий на доброго духа, і зла, сварлива праба­ба, — усі вони складають єдиний образ народу, того народу, складовою частиною якого так гостро відчував себе Довженко. І чи не тому звертається він до світлих криниць дитинства, що дійсність та люди, а особливо політична система, жорсто­ко покарали його.

Згадаймо лише фейлетон Д. Бєдного «Філософи», саме через нього О. Дов­женко соромився ходити вулицями Москви та посивів і постарів за кілька днів. «Зачарована Десна» — це втеча від дійсності в сонячний світ дитинства, це — дже­рело наснаги для письменника.

І чи не в тому причина нашої бездуховності, що не повертаємось до своїх ко­ренів, що хочемо зірки хапати з небес, а нахилитися й побачити зірку в калюжі не вміємо.

Безбарвна та людина, праця якої не зігріта теплим промінням дитинства.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 129 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz