ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Образ жінки-берегині у творчості А. Малишка

Жінка-берегиня... Як багато почуттів вкладено в це слово! Яке воно величне, неповторне у своїй мальовничій красі! Наш народ проніс вогонь любові до неї че­рез жорстокі битви з татаро-монгольськими полчищами, криваві бої зі шляхет­ською Польщею, свавілля царського самодержавства. Отже, настав час відроджен­ня, зростання, воскресіння з вічності. Лише любляче серце жінки-матері залікує рани битв, образ, принижень.

Життя, на жаль, швидкоплинне, але з усіх доріг на світі найпершою є дорога до рідної матері. Вона вся з гомону полів, лісів і морів отчої землі, переткана ка­линою, барвінком і вишневим цвітом.

Все більше віддаляється від нас у шаленому темпі атомної епохи біленька ха­тина, у ній — корінь роду, щось одвічне, як життя, як мамина пісня. Слово, виспі­ване в колисковій, повертає до рідного дому, якого не можна зрадити. Так і образ жінки-берегині є святим. Навіть, коли станеш дорослим, завжди будеш пам’ятати мамині руки, які пахнуть любистком та м’ятою, мамині очі, які світяться від лю­бові та щастя. Відчуваючи це, виростають поети й композитори, хлібороби та за­хисники рідної землі, філософи й політики — просто люди.

На мою думку, не має нічого більшого, як материнська любов, яка дала світові відомих поетів-геніїв, творчість яких сприяє взаєморозумінню, повазі, шанобли­вому ставленню до матусі.

Це постійно стверджував у своїх творах поет-лірик від Бога Андрій Малишко. Його голос, то ніжний, схвильований, як перші слова кохання, то гнівний, спо­внений пристрасті, не можна сплутати з іншим. Найніжніші слова знаходять сини для матерів. Як можна не пам’ятати Малишкової «Пісні про рушник», яку в на­роді ще називають любовно «Рідна мати моя». Це — гідний пам’ятник українській жінці, який вдячний син звів назавжди. Ця пісня глибоко національна, бо образ­ність її тримається на вишиваному рушникові, з яким у нас пов’язано все — від народження до останнього подиху. В А. Малишка образ матері — це і образ кон­кретної людини, і узагальнений образ люблячої матері. Її духовна краса, безмежна любов розкриваються в турботах про сина:

Рідна мати моя, ти ночей не доспала.

І водила мене у поля край села...

Ліричний герой з великим теплом згадує рідну матір, її безсонні ночі над ко­лискою сина, її намагання прилучити дитину до всього прекрасного, людяного.

Любов до пісні в А. Малишка від його матері ївги Остапівни. Від неї талано­витий син перейняв коштовні скарби народної пісні, переклав у рядки своїх по­езій і поніс у світ. Перед ним постійно постає:

І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка,

І засмучені очі хороші, блакитні твої.

«Пісня про рушник» облетіла весь світ, вона краяла серця українцям, які жи­вуть далеко від своєї батьківщини, нагадувала, чиї вони діти. Бо слова і мелодія поезії проникають у саме серце. Тому закономірним стало явище, що всі пісні про матерів, жінок-трудівниць А. Малишко об’єднав у збірці «Серце моєї матері».

У кожної людини є своя стежина, яка проходить через її серце і кує її долю, але єдина заповітна стежина має знаходити дорогу до рідної ненькн, бо:

...Ота стежина в нашім краю Одним одна біля воріт.

Ненька дарує синові рушник, вишиваний як символ життєвої дороги. Цим А. Малишко поглиблює образ рушника, запозичений з народної творчості. Поет змушує кожного згадати своє дитинство, молоді літа, прощання з отчим порогом і матір’ю, відтворити і щем розлуки, і передчуття майбутніх незвіданих доріг, і ма­теринську тривогу за долю дитини.

Ні кінця, ні краю немає стежині людського життя, бо одні покоління приходять на зміну іншим, але незмінними залишаються духовні цінності українського народу.

Вірші-пісні А. Малишка тривожать душі багатьох людей, тому його пісенна творчість житиме доти, поки живе Україна та український народ.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 227 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz