ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Бережіть собори душ ваших» (за романом 0. Гончара «Собор»)

Розмаїття поглядів О. Гончара. (У романі виразно постають загальнолюдські, морально-етичні та екологічні проблеми, кожна з яких тісно переплітається з головною темою твору.)

II.     Загальнолюдські проблеми. (До цих проблем твору належать: спадкоємність поколінь; моральне оздоровлення людства; дбайливе ставлення до духовних цінностей; соціальна справедливість і моральні принципи; минуле, сучасне і майбутнє людства. Втіленням цих проблем виступає собор як духовний образ, що сягає масштабів Всесвіту.)

III.     Морально-етичні проблеми. (Ці проблеми письменник намагається показа­ти у вчинках своїх героїв з усіма виявами, як позитивними, так і негативни­ми. З особливою увагою О. Гончар ставиться до кожного їхнього вчинку і по­мислу. Найважливішими серед них є питання: стосунки батьків і дітей, вплив старшого покоління на молоде; «батькопродавці», «духовні браконьєри», хто вони?; важка доля молодого «безпаспортного» покоління; трагедія жіночого серця, вибір особистого щастя. Всі ці питання поєднуються між собою, плав­но підводячи нас до головного питання: чи зможе молоде покоління врятувати «собори своїх душ», якщо воно руйнує екологію, знищує природу?)

IV.     Жанрове спрямування роману. (За жанром «Собор» є проблемно-філософ­ським романом. Події у творі розгортаються повільно, без інтригуючих пово­ротів. У кожному з розділів розповідається про одного з героїв, хоча всі вони об’єднані ідеєю собору як осередку духовності.)

V.       Образна система. (Кількість героїв у творі невелика і це дало автору добру на­году для яскравішого змалювання кожного персонажа. О. Гончар зображує життя героїв роману в звичному і дорогому для них середовищі: Зачіплянка, заводи за Дніпром, село Вовчуги, мальовниче Скарбне тощо.)

VI.     Тематика роману. (Темою роману «Собор» є збереження духовної спадщини, культури, мови, мистецтва, історичних святинь українського народу, захист цих здобутків од зазіхань кар’єристів-висуванців, бюрократів-чиновників, без­батченків. У творі втілюється мрія Олеся Гончара про гармонійне співісну­вання духовності, прогресу міста й села, особистості й суспільства, історичної та сучасної реальності.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 172 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz