ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Родина - основа суспільства (за п’ссою 0. Коломійця «Дикий Ангел»)

I.      Провідна думка п’єси. (П’єса «Дикий Ангел» — один з найталановитітттих тво­рів О. Коломійця, відомого українського драматурга. Сам автор назвав її «по­вістю про сім’ю». П’єсу пронизує тривога за родину як основу суспільства, як вияв нерозривної єдності інтересів окремих людей і держави.)

II.     Головні проблеми твору. (О. Коломієць чітко визначає основні проблеми п’є­си, а саме такі питання: батьків і дітей; держави і сім’ї; людини і праці; добра і зла; кохання і подружнього життя; вірності і зради.)

III.     Основний конфлікт драми. (Це конфлікт двох життєвих програм: людини-«од- ноденки» і людини, яка міцно вкорінюється в життя з думкою про майбутнє родини і держави. Автор п’єси постійно полемізує з педагогічною установкою 70—80-х років про «доброго батька», «пенсіонера-активіста», який і на заслу­женому відпочинку віддається громадській роботі, піклується про державні інтереси. О. Коломієць доводить шкідливість такої активності як для роди­ни, так і для суспільства. Одночасно він подає модель сім’ї, яка дотримується простих, але мудрих законів на основі життєвого досвіду, народної моралі та світобачення. Пропонуючи модель сім’ї на засадах соціальної справедливості і народної моралі, О. Коломієць пропонує нову модель суспільства, яке зможе забезпечити добробут людини.)

IV.     Головний герой п’єси — Платон Ангел. (Він — батько чотирьох дітей, пенсі­онер, учасник війни. Це чесна і принципова людина, над усе любить працю, зневажає тих, хто «багато балакають і мало роблять». Інколи здається навіть сісупуватим і дуже суворим до дітей, за що його й називають Диким.)

1.     Життєві позиції Платона Ангела. (Свою життєву позицію Платон Мики­тович формулює коротко — «добре жити..., мати здоров’я і гроші». Вища мета в житті для нього — «жити як слід». «Як заробив, так і їж! Як заро­бив, так і одягайся...» Своїх дітей Ангел виховував у дусі любові до праці, вони розуміють роботу як необхідність, як передумову пристойного буття на землі, як запоруку їхнього власного добробуту. Батько стимулює підро­біток дітей — на всілякі непередбачені витрати. Поняття «підробіток» він розуміє тільки як чесну працю. Коли б хто з дітей обдурив батька, Платон Микитович одразу б такого із дому вигнав.)

2.     Дружина Ангела — дбайлива господиня. (Мати живе для родини, для ді­тей, старається, щоб їм було затишно і надійно. Вона діє заодно з чолові­ком у вихованні дітей, хоча в принципових питаннях гору бере його дум­ка. Життя складне, воно сповнене клопотів і тривог, турбот про близьких і рідних людей, про їхню світлу долю.)

V.       Значення п’єси. (Чесний і правдивий твір написав О. Коломієць. Він учить нас жити по-справжньому, жити так, як належить кожному громадянинові, — по-людському.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 117 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz