ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Сутність людського жипя у творчості Юрія Мушкетика

Поліський край... Неподалік від славного Ніжина — велике поліське село Вер- тіївка. Там, у родині вчителів народився майбутній письменник Юрій Мушкетик. Його дитинство та перші юнацькі літа закарбувалися трагічними тридцятими ро­ками, голодомором, страхіттями війни та післявоєнними злиднями. Все це посту­пово вплинуло на формування власного світогляду митця.

Свою літературну діяльність Ю. Мушкетик розпочав ще у студентські роки, захоплювався історією, багато читав художньої та наукової літератури про козаків, гайдамаків, славних українських гетьманів. Тому не випадково з’являються його історичні романи «Семен Палій» та «Гайдамаки», які пізніше назвуть застійними. Хоча в них є багато позитивного. Це спроба показати складні стосунки Семена Палія з Іваном Мазепою, які на той час трактувались істориками дуже однобіч­но. І можливість створити роман-панораму («Гайдамаки»), в якій чується відгомін шевченківської поеми, але ще з більшою кількістю дійових осіб у Ю. Мушкетика. Як би там не було, але письменник збагатився досвідом в історичній белетрис­тиці, а також «набив руку» у створенні художніх образів, відображаючи колорит давно минулих часів.

Людина досить небуденного творчого потенціалу, Юрій Мушкетик згодом пе­рейшов на сучасну тематику. Тому свідченням стали його повісті, присвячені ан­тичності: «Смерть Сократа», «Суд над Сенекою».

Письменник не тільки цікавився історичним минулим, поступово його теми увиразнюються, набувають актуальності відповідно до проблем сьогодення.

Так з’являється роман «Біла тінь», у якому відображено життя вчених науко­во-дослідного інституту. Герої твору працюють над проблемою фотосинтезу, їхнє життя сповнене щоденними пошуками, успіхами, невдачами. Значним творчим досягненням письменника, безперечно, є образ директора інституту Дмитра Іва­новича Марченка — невтомного шукача наукової істини, який знаходить у собі достатньо сил і знань, щоб вести інших.

На початку 80-х років почався наступний період у творчості Ю. Мушкетика, в якому він продовжує досліджувати сутності людського життя в значно глибшо­му аспекті.

Саме в оповіданні «Суд» через характер головної героїні Ю. Мушкетик прагне розкрити трагедію суспільства. У центрі уваги — родина Ганни Розсохи. Живуть бідно, мріють про власну землю. Так минають роки... страшний голодомор 33-го, фашистська окупація, тяжкі післявоєнні труднощі. Те, що вберегли селяни від во­рога, відібрали свої. Це тому, що за рахунок збіднілих людей треба виконати пла­ни м’ясо- та молокозаготівель. Колгоспну владу влаштовував існуючий режим, він став апаратом гноблення людей, які створювали добробут держави.

Саме над Ганною Розсохою відбувається суд. А вершать його кар’єрист Устим Рукавиця та Йосип Шило за те, що бідна селянка відмовилася здавати останню корову, підсвинка на виконання плану м’ясопоставок. Хоча солдатські вдови не повинні брати участі у цих заходах. Майстерність автора дозволяє показати всю трагічність становища цієї жінки. Ганна вперше зважилась на опір беззаконню. Вона пішла на здирників з кулаками, вигукуючи: «...щоб ви на моєму налигачі по­вішалися на одній гілляці!» Ці гнівні слова свідчать про внутрішню силу жінки і водночас про вразливість її душі.

У невеликому за обсягом оповіданні Юрій Мушкетик відобразив типові сус­пільні явища, які відбувалися за часів сталінського та брежнєвського режимів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 113 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz