ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

З любові й муки народжується письменник (огляд жипя і творчості Гр. Тютюнника)

I.       Особливості індивідуального стилю Гр. Тютюнника. (Він почався в нашій прозі з інтонацій, від яких стиха війнуло українською класикою кінця мину­лого століття, від стилістичної прозорості й чистого, нескаламученого ніякими негативними персонажами. Григір Тютюнник стояв на ґрунті традицій В. Сте- фаника, М. Коцюбинського, А. Тесленка. Він подавав дійсність через рухливу свідомість персонажа, коли автора твору ніби немає, читач не чує його голо­су, чує лише персонажів.)

II.     Мовна палітра. (У прозі Тютюнника відчувається тенденція до індивідуалізації мови персонажа, вміння ліпити образ виключно тільки зі слова, без випробу­вань характерів якимись драматичними сюжетними зіткненнями. Артистизм Тютюнника-оповідача, його органіка інтонацій видаються просто виняткови­ми. Це могло зародитися тільки з феноменального літературного смаку й слу­ху. Взагалі Григір Тютюнник справляв враження письменника поза модами, модами на сюжети і стилістичні прийоми.)

III.     Літературний дебют. (Дебютувавши слідом за Є. Гуцалом, В. Шевчуком, Ю. Щербаком, В. Дроздом, Григір швидко став найколоритнішою постаттю поміж прозаїками-«шістдесятниками». Власне, поєднувала його з ними тіль­ки приналежність до одного літературного покоління. Критикам дуже хотіло­ся, щоб митець писав про буцімто благотворні перетворення на селі, про му­дру й далекоглядну політику Компартії. Він дратував їх тим, що в нього ані на йоту не було вірнопідданості, без якої радянський письменник тоді просто не уявлявся.)

IV.     Вибір письменника — фатальність!? (Григір Тютюнник не дожив до п’ятде­сяти. Смерть не забарилася. Зате забарилося все інше: і багатотисячні тиражі його книжок, і широке визнання, і висока премія ім. Т. Г. Шевченка. Коли Григір наклав на себе руки, служителів Феміди цікавило, чому він так вчи­нив? їх насторожила передсмертна записка письменника, підшита до справи про самогубство: «Домучуйте когось другого, а все моє, що в мене є, спаліть». Шлях до трагічного фіналу, можливо, почався ще в триклятому 1937 році, коли холодного осіннього дня п’ятилітній Григір біг за возом, у якому енкаве- дисти везли його безвинного батька, який загинув у сталінських концтаборах. А хто з певністю скаже, що на психофізичному стані майбутнього письменни­ка, а тоді 16-літнього хлопця, не відбилося його ув’язнення в 1947 році. Ну, а постійні душевні муки письменника в застійні часи, коли мало не кожний його твір оголошувався ущербним, несвоєчасним, а незрідка й просто анти- радянським? Єдина втіха: письменник залишив твори, до яких припадатимуть спраглі душі сучасних і майбутніх поколінь.)



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz