ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 24
Гостей: 24
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Як добре те, що смерті не боюсь я» - програмний та етапний вірш Василя Стуса

I.      Життєві принципи в. Стуса. (У цій поезії стисло викладено життєве кредо В. Стуса, його духовні принципи і ніби накреслений власний трагічний, страд­ницький життєвий пілях. Зі скупих стриманих рядків постає образ мужньої людини, патріота-борця, який вірить у свою правоту та її грядущу перемогу. Вірш сприймається як своєрідний монолог:

Як добре те, що смерті не боюсь я і не питаю, чи тяжкий мій хрест...)

II.     Біблійні мотиви. (Біблійний образ тяжкого хреста через асоціацію з образом Христа, який сам ніс свій тяжкий хрест, утверджує справедливість справи, за яку боровся герой. Моральну силу вистояти, не схилитися дає героєві переко­наність у тому, що правда — за ним, що він жив гідно

...і не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття.)

III.     Ліричний герой твору — борець! (Василь Стус, перебуваючи в неволі, теж ві­рить, що, нехай і після смерті, проте стане відомим своєму народові, повер­неться до нього з холодних табірних снігів. Невипадково образ смерті у цьому вірші творить поетичне кільце: починається поезія словами ліричного героя про те, що він не боїться смерті, а наприкінці — до народу прийде, коли в смерті обернеться до життя. І справді, його гірке посмертне повернення на любу Україну — в рідну землю — було безмежно сумним і водночас тріум­фальним. Поет мав право сказати, що він «жив, любив і не набрався скверни, ненависті, прокльону, каяття». Смерть він розуміє як перехід у вищу духовну якість, рівновелику вічності.)

IV.     Призначення поета на землі. (Ліричний герой у вірші ототожнюється із самим В. Стусом, як колись Т. Шевченко визначав своє призначення:

Ходімо дальше, дальше слава,

А слава — заповідь моя.

(«Доля»)

Слава — це народне визнання, вдячність людей за віддане їм життя, за напи­сані для них поезії.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 201 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz