ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 28
Гостей: 28
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Проблеми чорнобильської трагедії в українській літературі. Особистий погляд І. Драча

I.      26 квітня 1986 року — найстрашніший день в новітній історії України. (Квіт­невим весняним ранком сталася катастрофа, якої не знало людство. І най­страшніше те, що ніхто не знає, коли ми зможемо подолати наслідки чорно­бильської трагедії.)

II.     Художнє слово — непереможна зброя. (Багато українських письменників від­гукнулися художнім словом, розділили біль і гнів свого народу, який постраж­дав від аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС. Це й Ю. Щербак, і В. Яворів- ський зі своїми прозовими творами «Чорнобиль» та «Марія з полином у кінці століття». І Ліна Костенко з викривальними поезіями, і Б. Олійник з поемою «Сім». І найбільш вражаюча поема І. Драча «Чорнобильська мадонна».)

III.     Головна героїня твору — мати-страдниця. (Вона несе на своїх плечах наше спільне лихо. Усе це стає власним болем поета, якого не описати словами, тому він «заздрить всім, у кого є слова... у кого фарби є...» І. Драч яскраво по­казав силу материнської любові, яка ніколи не вмирає. Катастрофа перетво­рює материнсьісу любов на божевілля. Автор показує нам це в «Хрещатицькій мадонні», коли жінка народила мертву дитину і збожеволіла від горя. Жахливі картини мертвої чорнобильської зони. Без мешканців, без дзвінких голосів ді­тей. Тільки безмовні вікна будинків, магазинів, шкіл...)

IV.     Проблематика поеми «Чорнобильська мадонна». (Чорнобиль оголив багато суспільних і моральних проблем. Іван Драч розвінчує у своїй поемі безвідпо­відальних кар’єристів, за непродумані дії яких сплачено таку велику ціну:

За мудрість всесвітню дурних академій Платим безсмертям — життям молодим.

Гнівний закид робить автор і сучасній молоді, яка зневажає історію свого на­роду, одвічні моральні принципи, займається крадіжками та пияцтвом, нажи­ваючись на чужому горі. Поет змушує читачів замислитися над тим, з чим ми прийшли у XXI століття. Адже й так:

Несе сива чорнобильська мати цю планету... це хворе дитя!..)

V.       Значення поеми. («Чорнобильська мадонна» І. Драча — це спокута і прозрін­ня автора. Усі розділи поеми сповнені турботою про збереження природи як середовища, в якому майбутнє людство тільки і може існувати. Поет уперше в українській літературі дав оцінку трагічним подіям, засудив винуватців. Тому І. Драч закликає людей схаменутися, озирнутися і подумати про своїх дітей, онуків та їхнє майбутнє.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 121 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz