ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Гордий, чорний демон бурі» (за твором М. Горького «Пісня про Буревісника»)

Мабуть, не було у передреволюційній Росії такої людини, яка б не знала «Піс­ні про Буревісника» М. Горького. Цей твір є заключною частиною алегорії «Вес­няні мелодії» (перші два — «Пісня про чижа, який брехав...» та «Пісня про Со­кола»).

«Пісня про Буревісника» — це опис природи перед бурею, поданий у неоро­мантичній стилістиці. «Над морським простором сивим вітер хмари все збирає». «Вітер зграї хвиль... з розмаху в дикій злобі кида на стрімчасті скелі, розбиваючи на бризки ізумрудне те громаддя». Мешканці моря по-різному поводяться перед негодою: «чайки стогнуть.., ладні аж на дно сховати перед бурею цей жах свій», грім ударів лякає гагарок, «боязко пінгвін безглуздий тіло жирне тулить в скелях». Тільки гордий Буревісник радіє наближенню бурі: «То крилом черкнувши хвилю, то стрілою ввись шугнувши, він кричить — і хмари чують радість в смілім кри­ку птаха».

З давніх-давен мальовничий, вільний світ природи асоціювався у людей з не­скінченністю, різнобарвністю буття. Сонце символізувало життя, щастя, радість, хмари — ворожі людині сили, буря завжди несла з собою оновлення. Люди по-різ­ному ставляться до змін у житті: одні бояться їх, бояться боротьби за краще май­бутнє, інші — прагнуть активно діяти, змінювати життя.

Надзвичайно емоційний опис стихії в «Пісні про Буревісника» М. Горького сприймається читачем як алегорія людського, суспільного життя. Буревісник — уособлення людини, яка не мириться із застоєм, вона прагне змін, руху вперед. Її не лякають труднощі: «...Гордий Буревісник сміливо ширяє й вільно над пінявим сивим морем». Гака людина навіть радіє випробуванням, що стають на її шляху до мети: «Він (Буревісник) над хмарами сміється, він од радості ридає!» Буревісник протистоїть тим людям, що ховаються від життєвих проблем (у «Пісні...» їх сим­волізують образи чайок, гагар, пінгвіна). Він непримиримий до міщансько-влас­ницького ладу життя й мислення, соціальної пасивності. Буревісник — вільний птах. Його жага свободи й боротьби викликають захоплення.

Протягом тривалого часу «Пісню про Буревісника» М. Горького розглядали лише як суто політичний твір. Написаний у 1901 р. під час широкого народного пробудження, він сприймався сучасниками автора як заклик до революції 1905 р. На мій погляд, таке трактування не зовсім правомірне. «Пісня про Буревісни­ка» — це гімн нескінченному життю, що постійно оновлюється завдяки людям, які не бояться боротьби.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz