ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Елементи імпресіоністської техніки в новелі І. Буніна «Легке дихання»

І.    Особливості імпресіоністського зображення дійсності. (Імпресіонізм — на­прям у мистецтві, що спирається на враження; його прихильники намагають­ся якомога тонше й точніше передати миттєвості життя, психологічні нюанси і настрої.)

1.       Своєрідність світосприйняття І. Буніна. (Письменник так говорив про своє світосприйняття: «Я завжди сприймав світ через запахи, кольори, світло, вітер, вино, їжу — і як гостро. Боже мій, до чого ж гостро, навіть боляче».)

III.     Елементи імпресіоністської техніки в новелі «Легке дихання».

1.     Фабульна основа. (Фабулу новели складає нетиповий, неординарний ви­падок, що є відходом від традицій критичного реалізму.)

2.     Відмова від хронологічного викладу подій. (Повідомлення про розв’язку подій подано на початку новели. Порушення хронології дозволяє авторові зосередити увагу читача не на фабулі твору, а на його проблематиці, яскра­віше висловити своє бачення філософії кохання. Бунін писав, що його «за­вжди цікавило зображення жінки, доведеної до межі своєї «утробної суті», «тільки зазвичай ми називаємо це утробністю, а я назвав це легким дихан­ням. Така наївність і легкість у всьому, і в прагненнях, і в смерті, і є «лег­ким диханням».)

3.     Звукові, зорові, відчутні образи у творі. («Вітер дзвенить порцеляновим він­ком біля підніжжя хреста»; брудна площа, «де багато кіптявих кузень й свіжо дме польове повітря»; «дубовий хрест, міцний, важкий, гладкий»; «випуклий порцеляновий медальйон», «портрет гімназистки із радісними, вражаючи живими очима»; «кабінет, що так хороше дихав у морозні дні теплом лиску­чої голанки й свіжістю конвалій на письмовому столі»; «сонце виблискувало крізь увесь замокрілий сад»; приятель тата «пахне англійським одеколоном»; «козачий офіцер, потворний плебей на вигляд»; «легке дихання розсіялося по захмареному небу, по холодному весняному вітру».)

IV.     Імпресіоністська манера зображення як засіб підсилення враження. (Художні засоби, до яких вдався автор, допомагають читачеві яскравіше уявити змальо­вані у творі миттєвості життя, відчути настрої героїні, зрозуміти психологічні нюанси її вчинків.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 113 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz