ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Головна справа жипя Марселя Пруста

I.      Робота над епопеєю «У пошуках втраченого часу». (Втрата батьків та захво­рювання на астму зумовили ізоляцію Марселя Пруста від зовнішнього світу й зосередженість його над головним твором життя — епопеєю «У пошуках втра­ченого часу». Робота тривала від 1910 р. до смерті письменника у 1922 р. Від 1913 р. одна за одною виходять друком «На Сваннову сторону» (1913), «Дівча- та-квітки» (1919), «Той бік, де Германти» (1920), «Содом та Гоморра» (1921— 1922)). Завершальні книги серії побачили світ уже після смерті письменника: «Полонянка» (1923), «Утікачка» (1925), «Віднайдений час» (1927).

II.     Сенс назви твору. (Беручись за роман, автор поставив перед собою мету: відро­дити життя, яке відійшло у минуле, дослідити утрачений час та повернути його, скерувати у буття надчасове, зробити це за допомогою художньої уяви та психо­логічного аналізу. Звідси й назва твору — «У пошуках втраченого часу».)

III.     Головний герой твору — Пам’ять, що допомагає зберегти Час. (Зовнішніх по­дій у творі небагато: герой-оповідач, якого, як і автора, звати Марсель, вирішує викласти на папері спогади про своє життя. Предметом зображення роману є пам’ять, людська свідомість — мінлива, нестабільна — тому у творі відсутня су­вора організація тексту, в ньому немає чіткої хронологічної послідовності, опо­відь розгортається за асоціативним принципом у формі потоку свідомості.)

IV.     Жанрове оформлення та функції окремих частин циклу. (Романи циклу ма­ють декілька художніх шарів. Окремі частини циклу, виконуючи різні функ­ції, мають різне жанрове забарвлення. Перші книги — «На Сваннову сторо­ну» і «Дівчата-квітки» — поєднують у собі ознаки сімейної хроніки і роману виховання. В них головним є дослідження становлення особистості Марселя. Книга «Той бік, де Германти» моралістична. В ній по-новому звучить бальза- ківська тема «втрати ілюзій». Книга «Содом та Гоморра» написана в традиціях сатиричного гротеску. Вона відтворює занепад норм людської моралі у арис­тократичному суспільстві. Книги «Полонянка» та «Утікачка» є драматичними і ліричними водночас. У них ідеться про людсьісу самотність, недосяжність близькості навіть у коханні в руйнівному світі Содому й Гоморри. В останній книзі «Віднайдений час» Марсель, який зазнав поразки в коханні, за допомо­гою дива «інстинктивної пам’яті», «самохітного» спомину опановує часом.)

V.     «У пошуках втраченого часу» — чітко продуманий гармонійний архітектурний ансамбль. (Книга «Віднайдений час» не лише завершує всі фабульні лінії та іс­торію життя його персонажів, а й повертає читача до основних тем твору: часу і його плинності. Отже, Пруст писав свій роман за ретельно продуманим пла­ном, його твір — не просто «вільний потік», а чітко продуманий гармонійний архітектурний ансамбль.)

VI.     «У пошуках втраченого часу» — літературний пам’ятник епохи. (Спогади в романі мають за джерело реальне життя. Пруст ніколи не поривав з ним, хоч заглиблювався у своєму психологізмі у сферу підсвідомого, ірреального. Світ, ним створений, не обминув ні історичних, ні соціальних проблем.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 115 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz