ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 50
Гостей: 50
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Чужий поміж своїх (за оповіданням Ф. Кафки «Перевтілення»)

Мама, тато, сестра — найрідніші, найдорожчі люди. У їхньому колі надійно, затишно, безпечно... Проте щастя родинного тепла й взаєморозуміння, на жаль, даровано не всім.

Грегор Замза, герой оповідання Ф. Кафкн «Перевтілення», був люблячим си­ном і братом. Коли настали скрутні часи через батькове марнотратство, Грегор звалив на себе весь тягар утримання сім’ї, бо мати хворіла на астму, а сестра була занадто молодою, щоб заробляти гроші. Юнак служив комівояжером у одного з батькових кредиторів. Встаючи щодня вдосвіта, Грегор цілий день був на ногах. Він багато їздив, пропонуючи зразки тканин клієнтам.

У Грегора не було ні друзів, ні коханої дівчини. Усі його помисли були зо­середжені на добробуті родини. Він прагнув забезпечити пристойне життя своїм близьким у гарному помешканні. А ще у Грегора була мрія — відправити сестру, яка чудово грала на скрипці, навчатися в консерваторію. І жодної турботи про себе. Близькі сприймали самовідданість Грегора як належне. Лише одного разу він бачив їх щасливими — коли вперше приніс зароблені гроші. «Го була чудова пора, і вона вже ніколи не повторилася, принаймні у всьому своєму чарі, хоч Гре­гор і пізніше заробляв стільки грошей, що був спроможний утримувати, та й утри­мував усю родину. І родина, і Грегор звикли до того: родина вдячно брала гроші, Грегор радо віддавав їх, але якогось особливого тепла більше не відчувалося».

Повсякдення Грегора нагадувало життя копіткої комахи, яка весь час кудись поспішає, щось тягне до своєї шпарки, весь час заклопотана. Го ж не дивно, що одного дощового ранку Грегор прокинувся комахою, величезною, бридкою ко­махою.

Перетворення Грегора, як лакмусовий папірець, виявило нещирість і бездухов­ність його рідних. Уся родина жахається його комашиного вигляду. Від нього всі відсахнулися, ним всі гребують. Батьки й сестра не переймаються тим, як допо­могти Грегорові повернути людську подобу. їх непокоїть лише, щоб, не дай Боже, хтось сторонній не довідався про метаморфозу.

Втративши годувальника, люди, які ще зовсім недавно вважали себе слабкими й безпорадними, виявилися здатними подбати про себе. Батько пішов працюва­ти, мати шила вдома, сестра знайшла місце продавця, а ввечері ще й навчалася. Го ж навіщо їм Грегор?

А Грегор, хоч і втратив людську подобу, зберіг людське мислення і людську душу. Спочатку його непокоїла думка: хто буде заробляти гроші? Потім йому ста­ло боляче від жорстокого поводження близьких. Врешті Грегор зрозумів, що єди­ним розумним виходом з цього безглуздого становища є його смерть. Поранений батьком у черговій сімейній сутичці, Грегор захворів, втратив апетит і помер у са­мотині та стражданнях.

Того ж дня всі троє Замзів поїхали на природу. Зручно вмостившись у вагоні електрички вони обговорювали свої надії на майбутнє, планували переїзд у зруч­ніше і практичніше помешкання. Пан і пані Замза раптом помітили, що Грета зробилася «вродливою дівчиною і що час уже шукати для неї добру пару».

Що може бути страшніше за таку байдужість до долі та смерті близької людини?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 98 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz