ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс» - шедевр малої модерністської прози

Кохання... Найсвітліше і найтаємничіше, найсолодше і найболючіше, сотні разів оспіване і щоразу інше людське почуття. Життя закоханого перебігає в не­звичному вимірі. Поруч із дорогою людиною час стрімко збігає. А коли її немає поруч, то линуть, набігаючи один на одного, спогади: «Бліде обличчя в рамці важкого запашного хутра, її руки сором’язливі та нервові»; «високі підбори висту­кують пустку на лунких кам’яних сходах»; «спідниця закочена несподіваним ру­хом коліна; білий мережаний край спідньої сорочки задерто понад міру, павутина панчох на ногах»; «оливкового кольору овал обличчя і спокійні, м’які очі».

Кохана заповнює собою весь світ, його теперішнє і далеке минуле. Її подоба асоціюється з відомими образами літератури, постатями великих жінок минулого: «Вона йде переді мною вздовж коридору, і доки вона йде, вузол її волосся розгор­тається і розсипається... Вона не знає про це і йде переді мною проста і гордовита. От так само вона йшла перед Дайте в своїй простій гордості, і такою ж, не торкну­тою кров’ю та насильством, дочка Ченчі, Беатріче, йшла на смерть:

Зав’яжи

Мій пояс мені, й затягни це волосся

У вузол простий».

Кохання народжується, розквітає, згасає, а потім знову спалахує в чиїйсь душі оновленим і водночас таким самим, яким бувало уже тисячі разів.

У своєму серці закоханий вміщує всю гіркоту прощальних пісень, що звучали ще за часів Відродження. Поклик почуття в його душі — то «стомлений мудрістю голос Вічного поклику, що озвався був до Авраама, відлунюючи на пагорбах».

Цей закоханий — ліричний герой есе Джеймса Джойса «Джакомо Джойс», яке стало підсумком інтенсивних модерністських пошуків письменника. У ньому Джойс розповів історію кохання, що переростає в історію душі, яка прагне пізна­ти життя і дух епохи. У творі відчутні автобіографічні факти: перебування в Італії, Франції, Ірландії, робота вчителем англійської мови, закоханість в свою ученицю, одруження. Однак всі ці факти переосмислені, узагальнені, завдяки чому твір на­буває широкого звучання.

Головний герой есе — багатогранна натура, наділена асоціативним мисленням, здатна творити свій неповторний світ, не обмежений реальністю. Твір, насичений яскравими імпресіоністськими образами, написано у вигляді низки фрагментів, що передають потік свідомості головного героя. Така незвична поетика дала мож­ливість створити Джойсу живу, пульсуючу розповідь про закохану людину.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 142 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz