ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«ВІЧНІ» теми в романі М. Булгакова «Майстер і Маргарита»

«Майстер і Маргарита»Місце роману «Майстер і Маргарита» в житті та творчості його автора. (Над романом «Майстер і Маргарита» Булгаков працював упродовж 1928—1940 ро­ків. Відомо шість редакцій твору. Навіть будучи тяжко хворим, письменник вносив зміни до тексту найголовнішого роману свого життя, диктуючи їх сво­їй дружині, яка була прототипом головної героїні твору. Вперше роман було надруковано лише 1966 р. у журналі «Москва».)

 

II.     «Вічні» теми в романі.

1.     Зіткнення добра і зла. (Тема зіткнення добра і зла в романі розкривається на прикладі кількох сюжетних ліній:

а)   Понтій Пілат та Ієшуа Га-Ноцрі — Ієшуа втітює здатність людини доб­ром протистояти злу, насильству; Понтій Пітат уособлює владу, яка боїться таких людей, як Ієшуа, заради збереження влади Пітат здатен творити зло;

б)   Воланд, який є втітенням сил зла, прибуває до Москви, щоб встанови­ти справедливість;

в)   цькування майстра — автора роману про духовні цінності — літератур­ними критиками та карними органами, що захищали інтереси бездухов­ної влади.)

2.     Тема художньої творчості. (Справжній митець не може не творити. Виграш майстра в лотерею, напевне був не випадковим. У такий спосіб йому був даний шанс, написавши свій роман, нагадати людям, що вони втратили духовні ідеали, біблійні істини. За словами майстра, час, коли він працю­вав над романом, був «золотим віком», він жив своїм твором, який підно­сив його над буденністю. Справжня творча робота майстра протиставля­ється у романі писанині на злобу дня діячів МАССОЛІТу.)

3.     Тема кохання. (Почуття майстра і Маргарити щире, піднесене, з його при­ходом життя цих людей стає набагато яскравішим. Силою свого кохання Маргарита повертає з небуття майстра і його роман.)

III.     Широке коло шанувальників роману. (Висока майстерність Булгакова, бага­тогранність роману сприяли тому, що цим твором захоплюються люди різно­го віку та естетичних уподобань. «Майстер і Маргарита» і сьогодні є одним з найулюбленіших творів російської літератури, «культовою» книгою декількох поколінь читачів.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 324 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz