ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Булгаковський Київ

Два слова, що були загальними назвами, Михайло Булгаков писав з великої літери: Театр і Місто. Якщо рука митця виводила слово «Місто», то йшлося саме про одне місце на землі — Київ.

3(15) травня 1891 р. у Києві на Воздвиженській вул., 10-Б, що на Подолі, в ро­дині викладача Київської духовної академії Панаса Булгакова народився первіс­ток, якого охрестили ім’ям діда по матері й покровителя Києва архистратига Ми- ха'їла. У родині Булгакових, у якій було семеро дітей, панувала атмосфера ласки й доброзичливості. Одним з найкращих дитячих спогадів письменника був «образ лампьі с абажуром зеленого цвета. Зто для меня очень важньїй образ. Возник он из детских впечатлений — образ моего отца, пишущего за столом». Через бага­то років цей зелений вогник засяє на сторінках творів Булгакова, в яких описано Київ і киян. Декілька адрес у Києві змінили Булгакови — жили вони на Госпі­тальній вул., і у Кудявському провулку, на вулицях Волошській, Прозоровській, на Андріївському узвозі. Квартиру на Андріївському узвозі, 13, двір, що переходив у маленький сад, Михайло Булгаков любовно, до найдрібніших подробиць, зма­лював, описуючи життя родини Турбіних.

Навчався Михайло в прославленій 1-й Київській гімназії, що на бульварі Шев­ченка, яку він опише згодом у романі «Біла гвардія» так: «четьірехьярусньїй корабль, некогда вьінесший в открьітое море десятки тьісяч жизней». Після закінчення гім­назії 1909 р. Булгаков вступив на медичне відділення Київського університету, яке закінчив 1916 р. з відзнакою. Коли почалася Перша світова війна, студенти-медики постійно чергували у шпиталях, яких у Києві було декілька. Відразу ж після випуск­них іспитів Михайло Булгаков добровольцем Червоного Хреста виїхав до Південно- Західного фронту, у Кам’янець-Подільський військовий шпиталь.

Повернувся Булгаков до Києва 1918 р. То був дуже непростий час у житті Ки­єва. Разом з киянами і улюбленим містом Булгаков пережив десять змін влади. 1919 р. він був мобілізований як військовий лікар і разом з «білими» військами відступав на південь Росії.

До Києва Булгаков більше не повернувся, але серцем завжди залишався у рід­ному місті. Свідченням цього були твори митця.

у ранньому оповіданні Михайла Булгакова «Я убив» лікар Яшвін, в образі якого легко вгадуються риси автора, мрійливо промовляє: «Ах, какие звездьі на Украине. Вот семь лет почти живу в Москве, а все-таки тянет меня на родину... Нет красивеє города на свете, чем Киев».

У константинопольському «сні» п’єси «Біг» марить про Київ генерал Чарнота: «Да, видал многие города, очаровательньїе города, мировьіе... Зх, Киев — город, красота. Вот так Лавра пьілает на горах, а Днепро, Днепро! Неописуемьій воздух, неописуемьій свет!»

Одного з героїв знаменитого роману «Майстер і Маргарита», Поплавського, автор зробив киянином, який не любив рідного міста, не здатен був відчувати його красу. «Его не радовали весенние разливьі Днепра... Его не радовал тот потряса- ющий по красоте вид, что открьівался от подножия памятника князю Владими­ру. Его не веселили солнечньїе пятна, играющие весной на кирпичньїх дорожках Владимирской горки». Спокусившись московською квартирою свого племінника, Поплавський забажав зректися Києва, і був жорстоко покараний за це — Азазело просто викинув його з квартири покійного Берліоза, наказавши тихо сидіти в Ки­єві і навіть не мріяти ні про які квартири в Москві.

Спогади про благословенні дитинство і юність, роки навчання, перше кохан­ня стали основою першого роману Булгакова «Біла гвардія», а згодом і п’єси «Дні Турбіних». У них Київ старий, дореволюційний, Київ років громадянської війни, картини життя київської інтелігенції, високі поняття честі, обов’язку, шляхетності, вірності ідеалу, слову, друзям. Місто в романі — не тло подій, що відбуваються у творі, а живий персонаж: «Как многоярусньїе сотьі, дьімился, и шумел, и жил Го­род. Прекрасньїй в морозе и тумане на горах, над Днепром. Цельїми днями винта- ми шел из бесчисленньїх труб дьім к небу. Улицьі курились дьімкой, и скрипел сби- тьій гигантский снег. И в пять, и в шесть, и семь зтажей громоздились дома».

Безперечно, що без Києва в серці Булгаков не зміг би написати свої прекрасні твори. Проте і Київ був би бідніший без булгаківської трепетної любові до Міста, без місць, пов’язаних з письменником і з долею його героїв.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 334 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz