ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Внутрішня еволюція головного героя оповідання Г. Белля «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...»

Г. Белль — німецький письменник, який, пройшовши фронтами Другої світо­вої війни, здобув переконання, що війна — найбільше зло у світі. Тому вся його творчість просякнута антивоєнним пафосом.

Оповідання «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...» є шедевром малої прози Г. Белля. Головний герой твору, від особи якого ведеться оповідь, не має імені, бо таких, як він, було сотні тисяч. Та врешті-решт вермахту й не потрібні були іме­на, особистості. Фашистському режиму Гітлера були потрібні слухняні роботи, які готові бездумно йти туди, куди накаже фюрер. У нацистській школі їх намагалися виховувати стійкими солдатами зі стандартними поглядами на життя, переконан­нями у вищості арійської нації, якій має скоритися увесь світ.

Пораненого героя привезли до шпиталю, який розмістився в його рідній шко­лі. Проте він довго не міг впізнати, де він знаходиться, бо школи в нацистській Німеччині були всі однакові. «...У кожній гімназії є зали малювання, коридори з зеленими й жовтими стінами і кривими старомодними гачками в них; врешті- решт, те, що «Медея» висить межи 6-А й 6-Б, — ще не доказ, що я в своїй шко­лі. Мабуть, є правила, де сказано, що саме там вони мають висіти. Правила внут­рішнього розпорядку для класичних гімназій у Прусії». Всі німецькі гімназії були прикрашені погруддями античних філософів, портретами «взірців арійської поро­ди», штампованими дошками полеглих.

Усього три місяці тому герой був учнем цієї школи, малював вази й шриф­ти, бігав до тьмяної кімнати шкільного сторожа пити молоко. На дошці ще на­віть збереглася фраза, написана, точніше, не дописана його рукою: «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...». Це був початок давньогрецького двовірша-епітафії, що прославляв мужність і героїзм спартанських воїнів, які полягли за батьківщину: «Подорожній, коли ти прийдеш у Спарту, розкажи там, що ми лежимо тут, чесно виконавши закон». Німецьким хлопчикам у такий спосіб навіювали думку про то­тожність німецької імперії до гармонійної, осяяної славою античності.

Безіменний герой оповідання повертається до свого дому знань, що перетво­рився на «мертвий дім», як жалюгідний обрубок кривавої безславної війни — без обох рук, без правої ноги. Колись він, як і тисячі його однолітків, читали про вій­ну у книжках з малюнками. У тій, книжній, війні від гарматних пострілів котила­ся така врочиста луна. А зараз, лежачи у залі малювання і прислухаючись до гар­матного гулу, юнак міркував, «скільки імен буде на тій табличці полеглих, яку, мабуть, приб’ють тут згодом, оздобивши її ще більшим золотим Залізним хрестом і вквітчавши ще більшим лавровим вінком». Зненацька йому спало на думку, що коли він справді в своїй школі, то й його ім’я стоятиме там, укарбоване в камінь. Проте... Він не знає, заради чого пролив свою кров, а в шкільному календарі про­ти його прізвища, мабуть, буде написано: «Пішов зі школи на бойовище й поліг за...». Але за що саме, він не знав. Просто чиясь могутня, владна рука закинула його на фронт, послала на неминучу смерть.

Три страшні місяці війни лягли прірвою між учнем гімназії та солдатом вер­махту. «Все тут було таке далеке мені та байдуже, неначе мене принесли до яко­гось музею міста мертвих, у світ, глибоко чужий мені і незнайомий, який чомусь пізнавали мої очі, але самі тільки очі».

Цей хлопчик так і не навчився ненавидіти «ворога». Але, проливши свою кров, пройшовши через біль і страждання, він повною мірою пізнав зневагу до тих, хто послав його на бойню. Він зненавидів війну, до якої його так старанно й настир­но готували, війну, яка мала принести славу солдатам фюрера, а принесла біль, страждання, безчестя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 222 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz