ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Культ прекрасного в жипі японців (за повістю Я. Кавабати «Тисяча журавлів»)

I.      Самобутність японської культури. (Схиляння перед прекрасним — основа японської культури. Воно знайшло своє втілення в ієрогліфічній писемності, умовностях ввічливості, традиціях чайного обряду, святах споглядання краси природи, мистецтві ікебани.)

II.     Я. Кавабата — «красою Японії народжений». (Так назвав свою Нобелівську промову японський письменник Я. Кавабата. Вся його творчість просякнута культом прекрасного.)

ПІ. Відображення культу прекрасного в повісті Я. Кавабати «Тисяча журавлів».

1.     Сенс назви твору. (Під час першої зустрічі героїв твору Кікудзі й Юкіки дів­чина несла в руці рожеве крепдешинове фуросікі з вибитими на ньому бі­лими журавлями. Звідси й назва твору — журавлі — символ чистоти й кра­си, до яких прагне людська душа.)

2.     Сюжетна основа повісті. (Сюжетну основу склала чайна церемонія, не­одмінними умовами якої є гармонія, гречність, чистота і спокій. Чайний обряд у повісті — це тло, на якому відбуваються події. Через ставлення до нього розкриваються характери героїв та їхні взаємини.)

3.     Уміння автора знаходити красу в буденному. (Предмети побутового вжит­ку, що оточують людей у повсякденні, живуть у Кавабати особливим жит­тям. Так, наприклад, чайний посуд, глечик автор описує як живі істоти: «Стародавні чашки... їм, певне, років триста-чотириста, а скільки в них світла! Здавалося, життя б’ється під їхньою гладенькою поверхнею». «Кіку­дзі простяг руку й торкнувся чарівної поверхні глечика: вона була холодна, та від слабкого багрянцю, здавалося, струмувало тепло».)

4.     Квіти, твори мистецтва — невід’ємна частина побуту японців. (Стіни па­вільйону для чайної церемонії у помешканні Кікудзі прикрашені чудовими картинами. У його кімнаті завжди стоять живі квіти, які навіюють героєві думки про швидкоплинність життя та вічність краси.)

5.     Взаємини японців з природою. (Японській національній культурі прита­манне прагнення людини до гармонії з природою. Кікудзі помічає завжди її присутність поруч з собою. Стан природи завжди відповідає внутрішньо­му стану героя. Так, у день першої зустрічі з Юкіко Кікудзі помічає, що дика азалія на схилі гори вбралася в пуп’янки, а повертаючись після ночі, проведеної з пані Оота герой спостерігає лиховісну картину вранішньої за­грави, яка до найдрібніших подробиць постане перед його очима при звіст­ці про смерть цієї жінки.)

IV. Думки, навіяні твором Кавабати. (Люди живуть серед краси, краса живе в лю­дях, та, на жаль, ми не завжди відчуваємо це. Помічати красу в буденному, оточувати нею своє життя, відшукувати її в своїй душі вчить прекрасний твір Я. Кавабати.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 133 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz