ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Від «кололітературного трутня» до Нобелівського лауреата (творча доля Й. Бродського)

Багатогранна літературна діяльність Й. Бродського. (Й. Бродський — росій­сько-американський поет, перекладач, драматург, автор есе та літературно- критичних статей.)

Творчий пілях Й. Бродського.

І.Дитячі та юнацькі роки. (Народився 24 травня 1940 р. в Ленінграді в ро­дині колишнього військового моряка, журналіста флотської газети. П’ят­надцятирічним залишив школу, став працювати. Змінив багато професій і занять: був помічником прозектора в морзі, кочегаром у котельні, побував у геологічних експедиціях.)

 

2.     Подпись: ПЛАН
Від «кололітературного трутня» до Нобелівського лауреата (творча доля Й. Бродського)
Багатогранна літературна діяльність Й. Бродського. (Й. Бродський — росій¬сько-американський поет, перекладач, драматург, автор есе та літературно- критичних статей.)
Творчий пілях Й. Бродського.
І.
Початок літературної творчості. (Писати вірші почав приблизно у 18 років. Відвідував зібрання літературного об’єднання при молодіжній газеті «Змі­на», де зблизився з молодими поетами Є. Рейном, О. Кушнером, Г. Горбов- ським, Д. Бобишевим. Своїми вчителями в поезії вважав О. Мандельштама, М. Цвєтаєву, А. Ахматову. Вірші Й. Бродського високо цінувала А. Ахматова.)

3.     «Кололітературний трутень». (1965 р. Бродський звільнився з останнього місця роботи і вирішив присвятити себе літературній творчості, не належа­чи до жодної з офіційних письменницьких організацій. Але кожна радян­ська людина мусила десь офіційно працювати, і Бродського звинуватили у дармоїдстві і засудили до п’яти років заслання.)

4.     «Самовидавна» слава Бродського. (Звільнили Бродського із заслання за півтора року завдяки клопотанням як радянських, так і зарубіжних видат­них діячів культури: А. Ахматової, К. Паустовського, С. Маршака, К. Чу- ковського, Д. Шостаковича, Ж.-П. Сартра та інших. Однак поет і надалі не мав можливості публікувати свої твори — за часів свого радянського гро­мадянства він зумів надрукувати в СРСР лише чотири вірші та кілька пе­рекладів. Незважаючи на це, слава Бродського серед шанувальників поезії неухильно зростала завдяки «самвидаву». 1965 р. у США була видана збірка «Вірші та поеми», а 1970 — «Зупинка в пустелі».)

5.     На чужині. (Під тиском радянських посадовців 4 червня 1972 р. Й. Бродський залишив СРСР. Він оселився в Нью-Йорку, викладав історію російської лі­тератури у багатьох коледжах та університетах, багато писав, намагався по­пуляризувати поезію в американському суспільстві. В еміграції видав збірки: «В Англії» (1977), «Кінець прекрасної епохи» (1977), «Частина мови» (1977), «Римські елегії» (1982), «Нові станси до Августи» (1985), «Уранія» (1987).)

6.     Смерть поета. (Помер Й. Бродський 28 січня 1996 р. у Нью-Йорку. Похо­ваний у Венеції, у місті, яке Бродський, за винятком Санкт-Петербурга, найбільше любив.)^

III. Літературні нагороди Й. Бродського. («Премія геніїв» Макартура (США, 1982),

Нобелівська премія (1987), лауреат Бібліотеки Конгресу США (1992).)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 157 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz