ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Тріумф і поразка Гренуя (за романом П. Зюскінда «Запахи. Історія одного вбивці»)

...Гений и злодейстео — Дее еещи несоеместньїе.

А. С. Пушкин

Світову славу одному з найпопулярніших сучасних авторів західноєвропей­ської літератури П. Зюскінду приніс роман «Запахи. Історія одного вбивці» (1985). Цей твір, перекладений 33 мовами, понад 8 років утримував позицію бестселера. 1986 р. в Парижі автор отримав премію Гутенберга за найкращий іноземний ро­ман.

У центрі цього твору — парфумер Жан-Батіст Тренуй. Перший крик немовля­ти не викликав у його матері радості й замилування, навпаки, вона покинула його помирати «між роєм мух, між тельбухами та риб’ячими головами». Проте дитина вижила, а матір як дитиновбивцю відправили на ешафот.

У дитинстві Тренуй (так його нарекла міська влада) для тіла «потребував лише трошки їжі та одягу. Для душі йому не треба було нічого». Щирі й добрі почут­тя не мали для нього ніякого значення. Потворна зовнішність малого Тренуя і його розумова недорозвиненість контрастували з рідкісним талантом: йому були доступні найтонші відтінки мільйонів запахів: рослин, води, тварин, предметів, місць, людей.

Що таке щастя. Тренуй уперше відчув у тринадцять років, коли заволодів п’янким ароматом дівчини, задушеної ним. Того дня він дізнався, що він «не хто інший, як геній; і що його життя має сенс, і мету, і вище призначення... Він має стати творцем запахів. І неабияким. А найвидатнішим парфумером усіх часів».

Докорів сумління Тренуй не знав, і тому для нього не існувало жодних мо­ральних перепон для скоєння злочинів і привласнення всього, що він бажав. На шляху до своєї мети герой вчиться видобувати аромат спочатку із квітів, а потім із тварин. Але головним завданням Тренуя є оволодіння ароматами, притаманними молоденьким незайманим дівчатам. А для цього їх треба вбивати. Жертвами Тре­нуя стали двадцять п’ять дівчат. Після вбивства Лаури Ріші Тренуя заарештували, відбувся суд, який виніс смертний вирок злочинцю.

День страти Тренуя обернувся його тріумфом. Кілька крапель магічних пар­фумів, виготовлених з ароматів замордованих ним дівчат, змушують юрбу, яка збиралась роздерти Тренуя, не тільки виправдати, а й схилитися перед учорашнім вбивцею! Жан-Батіст Тренуй, «вийшовши із покидьків, калу та гнилі, вирісши без любові, живучи без людського тепла, тільки завдяки впертості та непереборному почуттю огиди, малий, горбатий, кульгавий, бридкий, відсторонений, страховись­ко, як всередині, так і зовні, — він спромігся зробити себе улюбленцем світу. Та що там улюбленцем! Коханим! Шанованим! Обожненим!»

Стоячи перед ешафотом. Тренуй пережив найбільший тріумф свого життя. І він видався йому жахливим, бо герой не отримав з того жодного задоволення. «Те, чого завжди так бажав, а саме, щоб інші люди його любили, було йому в мо­мент його успіху нестерпним, бо він сам їх не любив, він їх ненавидів. І раптом Тренуй зрозумів, що ніколи не мав задоволення в любові, а завжди тільки в нена­висті, тільки ненавидячи і викликаючи ненависть».

З  Траса Тренуй іде з флаконом парфумів, які можуть дати йому владу над усім світом, і з відчуттям, що його життя не має ніякого сенсу. Своє найвище і вимрі­яне досягнення він перетворює на спосіб зведення остаточних рахунків з життям. Дочекавшись темряви, коли навкруги цвинтарного багаття збирається паризький непотріб, він з’являється перед ним, попередньо обприскавши себе магічними парфумами, і розбійники, відчувши непереборний потяг до Тренуя, розривають його на шматки і з’їдають. «За півгодини Жан-Батіст Тренуй до останньої кісточ­ки зник з лику земного».

у момент смерті Гренуя відкривається стара, як світ, істина мистецтва — воно народжується з любові і воно живе любов’ю. Однак виявляється, що шлях до лю­бові закривається глухою стіною, якщо йдеться лише про бажання перетворити об’єкт любові на свою власність.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 291 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz