ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Як знайти своє місце в світі: до проблеми «соціальних перегонів»...

Так, цей твір буде про гроші... Можу виправдати себе хіба що тим, що остан­нім часом гроші в нашому житті стають такою самою вічною темою, як кохання, дружба чи самореалізація. А дарма. Так, я вважаю, що дарма.

Колись казали «машина — не розкіш, а засіб пересування». Я думаю, цей вислів так само правильний і стосовно фінансів: гроші — не мета, а просто засіб. Як на мене, це єдине правильне ставлення до цього питання. Але мало хто може похва­литися таким ставленням, зізнаюся, що і я лише на шляху до виховання у собі пра­вильного розуміння, навіщо потрібні гроші, та правильного ставлення до них.

Коли я озираюсь навколо, мені часто уявляється, що люди перебувають у по­стійному стані, скажімо так, перегонів. Усюди навколо — суцільні соціальні пе­регони, як на іподромі. Купити і спожити. Для чого? Аби ісупити щось краще. І спожити. І купити знов. Це така гра, це така дуже азартна і небезпечна для пси­хіки гра, коли всі намагаються здобути якомога більше «ігрових очок», тобто нулів після одиниці на банківському рахунку. І я от що думаю: якщо у звичайних на­стільних іграх після закінчення гри очки підраховуються й у такий спосіб визна­чається переможець, то в житті, яке люди перетворюють на велику гру на гроші, після закінчення гри очки не підраховуються, а анулюються. Просто анулюються. Підраховується інше. І це навіть не питання релігійності: от, мовляв, добрі справи зважуватимуть на великих терезах біля воріт раю і гроші на небо не забереш. Зо­всім ні, це не питання релігійності, кажу я вам, це питання... Ну, здорового глуз­ду. Так, здорового глузду і ще — людяності.

Мені б не хотілося, аби комусь здалося, що я противник фінансового благо­получчя чи проти соціальної адаптації і соціального успіху: людина істота соціаль­на, в тому числі і цим вона суттєво відрізняється від тварин. Але мені хотілося б, аби соціальні перегони, ця велика суспільна гра велася не на гроші, щоб ці ігро­ві очки зараховувались за щось інше, окрім розкішних машин, екзотичних місць відпочинку, дорогого одягу тощо.

я вважаю, що фінансова стабільність потрібна для того, щоб мати змогу дума­ти про інше, щоб мати змогу піклуватися про інших людей, про власні захоплен­ня, нехай навіть про власне задоволення. Тільки дивно і протиприродно шукати задоволення у примноженні власних грошей.

Соціальні перегони як такий собі суспільний устрій часто нагадують мені за­мкнене коло: діти наслідують батьків, малі вихваляються своїми новими іграшка­ми так само, як дорослі вихваляються своїми — машинами, квартирами, заміськи­ми маєтками. Так, суспільство потребує певної ієрархії. Я насправді радикальний противник загального спільного майна чи зрівнялівки в усіх її проявах. Але по­стає питання критерію, за яким вибудовується ієрархія: престижність і кількість дорогих речей, чи мудрість, корисність зробленого, риси вдачі? Мені здається, не варто навіть дискутувати про те, яким є цей критерій на сучасному етапі. Згада­лось чомусь кастове суспітьство стародавньої Індії. Цей устрій, врешті-решт, не виправдав себе, був багато в чому антигуманним: якщо ти народився в родині ре­місників, ти не можеш бути воїном чи священиком. Але з іншого боку, у подіті на брахманів (духовенство і одночасно науковці), воїнів, торгівців, ремісників най­вищою кастою були все ж такн брахмани. У сучасному ж європейському світі, на відміну від давнього світу, все змішалось і змінилось, і я не можу стверджувати, що на краще, попри всі безумовні здобутки цивілізації.

Я певний, що вже настає час замислитися і переоцінити пріоритети: що ж є головним для людини, за що нараховуються «ігрові очки»? І аби не бути голослів­ним, у цьому переосмисленні я почну із себе.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 103 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz