ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 54
Гостей: 54
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Яким має бути вчитель?

Часто кажуть, що вчителі — це другі батьки. І, як на мене, це не пусті пафосні слова, бо так і є насправді: формування нашого світогляду — не тільки знань! — відбувається під впливом вчителів. Ми можемо звернутись до них зі своїми проб­лемами, поділитись радощами, пожалітись на невдачі, попросити допомоги...

Я часто розмірковую про те, яким має бути ідеальний вчитель. Відверто кажу­чи, іноді мені здається, що я не маю повного права про це говорити, оскільки я далекий від поняття ідеального учня, тож не мені вимагати чогось від наших учи­телів. Але, у будь-якому разі, я маю кілька думок з цього приводу і не можу ними не поділитись.

Як на мене, чи не найголовнішими рисами вчителя є здатність до розуміння, терплячість і, як не дивно це звучить, творчість. Так, я думаю, що професія вчи­теля є не менш творчою, ніж професії художників, письменників тощо. А ще мені здається, що бути вчителем — одне з найскладніших завдань, адже одна людина має поєднувати в собі психолога, науковця, оратора, актора, організатора і ще ба­гато-багато чого. І відповідальність неймовірна: помилка вчителя не так помітна, як помилка лікаря, наприклад, але може призвести до непередбачуваних наслід­ків. А ще вчитель — чи не єдина професія, у якій професійні якості людини не так важливі, як її особисті якості, можна навіть сказати, що характер учителя є однією з головних професійних вимог.

Мені дуже приємно, що до більшості наших вчителів я можу звернутись май­же з будь-яким питанням: якщо мені щось незрозуміло з навчального матеріалу, якщо мене щось цікавить поза навчальною програмою, якщо я маю якісь особис­ті труднощі і просто хочу порадитись. Я вважаю, вчитель має бути саме таким: і вчителем, і старшим другом одночасно. А ще я, і всі мої однокласники, захоплю­ємось уроками, на яких ми виконуємо незвичайні завдання, на яких можемо про­явити себе, зробити щось творче.

крім того, мені здається, що вчитель мови та літератури — професія особлива, і дуже відрізняється від професії інших учителів-предметників: література вчить насамперед життя, формує світогляд, спонукає до роздумів. Ми із задоволенням висловлюємо власне ставлення до прочитаного у творах або в усних відповідях, адже розмірковувати, ставити себе на місце літературного персонажа або, навпа­ки, уявляти себе письменником — дуже цікаво і водночас корисно.

Коли я починаю розмірковувати про вчителювання, я ніби уявляю себе на місці наших вчителів, і з цього місця бачу, наскільки різними є учні, скільки енергії й сил ми потребуємо, як непросто зацікавити одразу всіх, утримати їхню увагу, донести нові знання з предмета або «нові знання з життя»... Так, всі вчителі іноді нервуються або мають поганий настрій, але ж, коли подумати, — це ми час­то винні в цьому. Усі ми любимо критикувати вчителів, але критику все-таки вар­то починати з себе. Я сподіваюсь, що роздуми щодо того, яким має бути вчитель, допоможуть мені сформулювати відповідь на не менш важливе питання — яким має бути учень, яким маю бути я сам, адже поки що навчання — моя професійна діяльність. І, як у будь-якій фаховій діяльності, у навчанні я теж хочу бути про­фесіоналом!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 217 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz