ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 24
Гостей: 24
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Одвічний конфлікт батьків і дітей: у пошуках компромісу

Мабуть, недарма вчителі та батьки говорять, що підлітковий вік — найскладні­ший. Усе видається таким незрозумілим: дитинство нібито позаду, але ж до дорос­лого мудрого сприйняття світу ще далеко. У мене багато друзів, і вони розповідають мені про власні думки й переживання. І справді — вони мають чим перейматися. У кожного різні труднощі, у кожного різні мрії. На жаль, багато хто з моїх ровесни­ків скаржиться на труднощі у спілкуванні з батьками. Тож я не можу оминути цю тему, тим більше, що й сам іноді створюю ситуації прикрих непорозумінь із близь­кими. Варто про це подумати, бо завжди варто шукати компроміс.

Розмірковуючи над проблемою батьків і дітей, я почав з того, що спробував сформулювати основні «теми» конфліктів. Через що виникають сварки в моїй ро­дині або в родинах друзів? Коли я згадав кілька таких ситуацій, я дуже здивував­ся, навіть був шокований: насправді усі непорозуміння виникають через дрібни­ці! Адже серйозних розбіжностей у поглядах на життя майже немає! Хіба я або, сказати ширше, моє покоління заперечує ті цінності, що виховують у нас батьки? Та звісно, ні. Тобто ніхто з моїх ровесників не просто не заперечує тих рис, які батьки хотіли б у нас бачити, навіть навпаки — ми домагаємось одного й того ж самого: хіба підлітки не хочуть бути чесними, впевненими у собі, поважати думки інших (адже тільки так нас поважатимуть інші), хіба вони не хочуть бути відпо­відальними (адже саме відповідальність веде до омріяної «самостійності» та «сво­боди»)? Виходить, ми з нашими батьками прагнемо одного й того самого. Усі конфлікти виникають на рівні дрібниць, на рівні побутових суперечок, які можна легко подолати, адже мені насправді зовсім не важко допомогти близьким у хатніх справах чи зайвий раз зателефонувати, коли я затримуюсь, а батькам, мабуть, не важко поставитись із розумінням до моїх бажань і виявити трохи терплячості до моїх — ненавмисних! — помилок. Зараз, збагнувши, наскільки дрібними, неваж­ливими є причини, що призводять до конфліктів зі старшими, я трошки змінив свою поведінку. І ефект був просто казковий: непорозумінь відчутно поменшало!

Звісно, якщо йдеться про розбіжності у більш серйозних речах, коли йдеться про світогляд, вже недостатньо просто виявити терплячість. Так, напевно, тут і ховається основна причина проблеми батьків і дітей: ми справді дещо по-різному дивимось на світ. До цього додається й хвилювання старших за нас: чи гідними людьми ми виростимо, чи добре нам буде в майбутньому. Мабуть, одного спіль­ного рецепту подолання світоглядних конфліктів не існує, бо інакше не існува­ли б і проблеми. Мені здається, головним ключем до порозуміння є прийняття і толерантність. Адже можна і варто формувати власне ставлення до світу, власну особистість, власні принципи, не заперечуючи і не ображаючи цінності інших. Тим більше, що стільки корисного ми можемо взяти від старшого покоління!

Кажуть, проблема батьків і дітей вічна, і з цим важко не погодитись, але це зовсім не означає, що ми не повинні шукати шляхів подолання непорозумінь, знаходити внутрішні сили для того, щоб бути більш лояльними, більш терплячи­ми одне до одного, у свій час кожен підліток переживає конфлікт поколінь удру­ге — коли вже сам стає батьком або матір’ю. Кажуть, що «коли матимеш власних дітей — все зрозумієш». Напевно, що так. Але вже зараз я хочу робити кроки до цього розуміння, адже навіщо чекати на «колись», якщо стосунки з близькими — найцінніше, що ми маємо. Не варто псувати їх через власні забаганки чи власну нетерпимість, тим більше не варто звинувачувати інших в усьому. Я сподіваюсь, мені вистачить сил і терпіння уникати сварок із батьками, я дуже хочу, аби колись настали часи, коли вічна проблема «батьків і дітей» залишиться в минулому.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 154 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz