ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Субкультури в сучасному суспільстві: за і проти

Поняття «субкультура» з’явилось відносно недавно: саме у сучасному суспіль­стві, коли кожен може реалізовувати себе в такий спосіб, в який йому хочеться, коли майже не існує обмежень для самовираження, для висловлення своїх пере­конань та реалізації своєї творчої енергії, саме тепер субкультури стають прик­метною рисою будь-якого суспільства в багатьох країнах світу. Відтак це явище, окрім того, що привертає пильний погляд об’єктивного ока соціологів, викликає не менше емоційних реакцій — від захоплення та схвалення аж до різкого катего­ричного засудження. Звісно, однозначної думки тут бути не може, та й час пока­зує, що навряд чи можлива одностороння оцінка якогось соціального явища. Втім питання субкультур цікавить багатьох.

Субкультура — це таке утворення в межах суспільства, яке не заперечує осно­вних цінностей панівної культури, а певним чином доповнює чи трансформує їх, тобто по-своєму розставляє акценти. Так думають науковці. Але ж, розмірковую­чи про субкультури, від наукового підходу мені тільки й лишається, що проциту­вати «близько до тексту» наукове визначення та кинутися у мандри власними — ненауковими — спостереженнями та міркуваннями.

Субкультури можуть ґрунтуватися на різному — на музикальних захопленнях, наприклад. Можуть об’єднувати прихильників певної політичної системи або пев­ної соціальної ідеології. Найчастіше представниками субкультури стають підліт­ки. Та це й зрозуміло: їм хочеться відчути підтримку, мати однодумців, завести нові знайомства, не почуватися самотнім у своїх поглядах, переживаннях і захоп­леннях. У цьому розумінні субкультура є дуже позитивним суспільним явищем. Але ж, як відомо, у кожної медалі є й свій зворотній бік. Іноді мені здається, що ставши прибічником певної групи, люди ніби зупиняються, консервуються у сво­єму розвитку: вони більше не шукають, не змінюються, так і залишаючись у ме­жах думок і переконань товаришів. Чудово, коли людина знаходить власну думку, власний, притаманний тільки їй, погляд на життя. Але так буває не часто. Як на мене, то серед представників субкультур так майже ніколи не буває. Адже мож­на, віддаючи належне власним захопленням, все ж таки залишатися нейтральною стороною: стаючи активним учасником групи, людина не тільки знаходить одно­думців і близьких друзів (хоча й це не гарантовано, ще має пощастити), й відда­ляється від інших людей, від інших «філософій».

А ще часто буває так, що належність до субкультури є не підтримкою певних принципів, а звичайною формою соціального протесту, бажанням все заперечува­ти. Це такий собі юнацький максималізм, а простіше кажучи, — «дружба проти ко­гось». Спроба довести власну унікальність у такий спосіб видається мені дивною. Епатажний одяг, шокуюча поведінка, заперечення всього загальноприйнятого — і це все замість того, аби просто усвідомити свою унікальність. Лише усвідомити. Тож видається, що це не стільки спроба довести щось світові, скількн самопереконання.

Я не проти існування субкультур. Це природне явище, породжене розвитком суспільства, тож бути «проти» — дивно і нелогічно, адже субісультури існують, і варто це прийняти як належне. Крім того, деякі з існуючих субкультур, хоча й не імпонують мені як людині, все ж подобаються своєю діяльністю. От наприклад, так звані історичні реконструктори: люди, які знають історію і захоплюються нею, а щодо визначних дат — відтворюють давні події до найменших деталей. Це чудо­во і викликає зацікавленість. Але часто я замислююсь над тим, що субкультури не тільки підтримують, а й обмежують своїх учасників. Сподіватимемося на те, що люди стануть більш незалежними, сформують широкі погляди на життя й мис­тецтво, відмовляться від категоричності чи агресивності щодо «іновірців». Тоді, я думаю, субкультури будуть цікаві як власне їхнім представникам, так і звичай­ним людям, а несхвальні відгуки щодо них зникнуть.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 125 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz