ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Архітектура рідного міста

Мешкаючи в певному місті все життя, люди часто не звертають уваги на безліч цікавинок, що їх оточують. Місто здається звичним, а відтак — нецікавим. Див­но, що, опинившись у іншому місті, ми роззираємось довкола, фотографуємо чи не кожну будівлю, дивуємось і захоплюємось. А щодо власного міста? Хіба щодня нас оточує менше захоплюючих будівель, величних проспектів й маленьких за­тишних вуличок, ніж можна побачити на екскурсіях іншими містами? Звісно, ні.

Я народився в Харкові, і це місто мені близьке і рідне. Раніше мені здавалося, що я добре знаю Харків, але щодня я дізнаюся про щось нове. Варто тільки уваж­но дивитись навколо себе — і відкривається дивовижний світ архітектури! А архі­тектура Харкова таки варта уваги!

У харківській архітектурі найбільше захоплення в мене викликає дивовиж­не поєднання сучасного і старовини: старі будинки на вулиці Дарвіна, побудова­ні Бекетовим, і водночас — нові будівлі. Щоправда, нове не завжди вписується у пейзаж міста. Наприклад, нова будівля біля «Дитячого світу» видається мені еле­гантною та оригінальною. Вона з наших часів, але вона виглядає так природно на тлі іншого! А от новітній офісний центр за обласною адміністрацією неприємно дивує: мабуть, всі пам’ятають курйозну історію, пов’язану зі створенням цієї спо­руди. Проектувальники помилилися, вираховуючи висоту, і тепер, якщо дивитись з площі Свободи, над будівлею обладміністрації височить химерної форми дах, який харків’яни дотепно охрестили «НЛО над обласною адміністрацією». Але ж забудьмо про це, згадаймо краще надзвичайні старі будівлі тієї ж вулиці Дарві­на — справжній харківський Копенгаген, така собі Європа середини XX сторіччя в центрі міста. Або Полтавський шлях, або всі вишукані старенькі будиночки, що причаїлись у провулках «тихого центру».

Обличчям Харкова, звісно, є площа Свободи — найбільша площа в Європі, між іншим! Дивовижний простір, здається, якщо існує «дух міста», це одне з його найулюбленіших місць!

Я живу в Харкові все життя, але і досі не припиняю відкривати його для себе. Найбільше мене причаровують деталі. Так, хто б що не казав, а саме деталі тво­рять архітектуру. От, наприклад, на багатьох старих будинках є квітковий орна­мент, створений з квіточок, що чимось нагадують ромашки. Мабуть, більшість мешканців ніколи й уваги на це не звертали, але ж цей квітковий орнамент мож­на вважати візитівкою нашого міста: саме такі квітки є головною рисою так зва­ного «харківського архітектурного модерну», ви не знайдете таких в інших містах України! Або от ще деталь — фігурки, які «тримають» другий ярус театрального факультету на вулиці Чернишевського — ні, не атланти, не янголи, а такий собі химерний чоловічок в окулярах з книжкою. Дивина та й годі! І моє найновіше відкриття, яким я просто не можу не поділитися: нещодавно, проходячи вули­цею Петровського, праворуч я побачив невеличку статую, вбудовану просто в сті­ну старого будинку — витончена фігурка жінки, схожа за стилістикою на античні статуї. Скільки разів я ходив цією вулицею, але ніколи її не бачив! Коли я роз­повів про своє відкриття друзям та батькам, жоден не пригадав цієї фігурки — от наскільки ми буваємо неуважні!

Останнім часом кожну прогулянку рідним містом я сприймаю як захоплю­ючу екскурсію: стільки нового можна відкрити для себе, якщо навчитися бути уважним, якщо просто дивитися навколо. Архітектура Харкова захоплює — на­віть якщо просто пройтися «екскурсійним» маршрутом. Але ж якщо абстрагува­тися від звичних нам пам’яток (хоча й про Держпром можна написати окремий твір), ми відкриємо для себе справжню скарбницю, зрозумівши, що «відоме» — не означає «нецікаве» і що Харків приготував для нас багато сюрпризів і справжніх архітектурних див!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 152 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz