ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Книги - це переплетені люди» (А. Макаренко)

Знайомлячись із новими книжками, я дедалі більше захоплююсь літературою як видом мистецтва. Мені іноді здається, що література — чи не найкращий, чи не найдовершеніший витвір людства.

Книги, як на мене, є безцінною і бездонною скарбницею знань. Але не тільки знання і мудрість дає книга: переживання, таке собі «виховання почуттів» — це теж книги, формування світогляду — книги, нові знання про природу, про люди­ну, про історію і світ — книги, а головне — можливість поринути у власну душу, краще зрозуміти себе — це так само книга!

Прикро, що звичка читати — не так часто трапляється, як було раніше. Мені здається, що сучасна культура бідніє від того, що читати стали менше. Варто було б запровадити такий собі «культ книги», точніше культ книги виникає в кож­ному, хто поринув у глибини читання, зробивши знайомство з літературою части­ною свого життя. Книга не тільки вчить, а й і виховує, і розважає, і ліїсує...

Часто мені здається, що книги — це живі істоти. Недарма Макаренко сказав, що книги — це переплетені люди. Відтак книга вимагає — як і людина — поваги, а найбільше вимагає розуміння. Іноді це розуміння дається нелегко, адже книга тільки тоді стає Книгою, коли, неначе капелюх чарівника, містить подвійне дно, коли об’єм тексту є подвійним, коли підтекст є важливішим за власне текст. Тре­ба вчитися читати двічі: спочатку сам текст, складаючи літери у слова, а вже по­тім — вчитися читати підтекст, складаючи приховані змісти й почуття, символи та алюзії у чарівний світ художньої літератури! Тоді читання стає захоплюючим і корисним, тоді ти ніби переходиш із книгою «на ти» — як з людиною.

Книги — це переплетені люди. Вони мають свою душу. Для того, щоб читачеві відкрилася ця душа, він має налаштуватися на щиру бесіду, на справжнє спілку­вання, він має відкрити власну душу до нових знань, нових вражень, які обов’яз­ково увіллються в нього стрімким потоком, якщо тільки він цього захоче і буде готовий до цього.

Хтось із мислителів казав, що серед книг, як і серед людей, можна потрапити в гарну компанію, і так само — в погану. І справді, адже книги — це переплетені люди. Прикро, коли погана компанія, нещирі друзі, давні образи й зради закрива­ють людині шлях до нового повноцінного спілкування. Не менш прикро — коли «погана компанія» у світі читання закриває читачеві шлях до щирого спілкування із новими знайомими-книгами.

Книги супроводжують людину протягом усього життя. Книги — це не тільки друковані літери, а й будь-який текст. Усні перекази, що містять усю історичну пам’ять народу, чарівна мелодія колискової — так само книга. Чи не найцінніша, найперша, найдорожча! Дивно, коли люди дорослішають і забувають ті відчуття, що огортали їх під час «прочитання» цих перших, усних, але від того тільки щирі­ших й ближчих «книг». Дивно, коли людина живе без книги. Так само, як люди­на самотня без друзів, людина самотня без книги. Я співчуваю тим одинакам, які залишилися в цьому світі без мудрого порадника, без лікаря, без мудрої дружньої бесіди — без книги.

А ще — поезія... О, це зовсім особливий світ. Світ людських почуттів, що за­чаровує своєю красою й вишуканістю. Світ природи, світ тонких роздумів. Коли я читаю поезію, мені часто уявляється, що це не літери, видруковані на папе­рі, а різнокольорові метелики сидять на білому — настільки барвистими бувають поетичні образи! Помиляються ті, хто вважає, що поезія відірвана від реального життя. Бо поезія і є життям, бо життя і є поезією. Книги — це переплетені люди. Поетичні книги — найщиріші, найбільш чуйні, може, найкращі з таких, перепле­тених людей. Варто тільки зустріти «свою», близьку за світосприйняттям, навіть — за світовідчуттям — людину...

Спочатку було Слово? Так. А можливо. Слово і є тим початком.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 134 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz