ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Навіть найрозумніший помилясться

Розум людський живиться наукою, досвідом, читанням. Та чи може навіть найрозумніша людина уникнути помилок? Звичайно ж, ні.

Кажуть, що не помиляється лише той, хто нічого не робить. І це справді так. Хто працює, той шукає шляхи розв’язання проблем і неодмінно помиляється. І це стосується навіть відомих науковців, не те що звичайних людей. Не випадково ж мудреці говорили, що людині властиво помилятися, але безглуздо наполягати на своїй помилці. Таким чином наші пращури намагалися попередити, що не слід боятися помилятися, але треба вчасно зрозуміти й визнати помилку, щоб діяти далі. Адже на помилках розумний навчається, набирається досвіду.

От, наприклад, Терентій Пузир із п’єси І. К. Карпенка-Карого «Хазяїн» був досвідченим у господарських справах. Багато працюючи, він опанував науку зароб­ляти гроші по-різному і, здавалося б, помилитися не міг щодо грошей ніяк. Але коли фальшивий банкрут Михайлов запропонував йому відверте шахрайство, то Пузир не зміг утриматися від участі в ньому, аби тільки гроші. Отож справедливо кажуть, що навіть найрозумніший помиляється.

Подпись: III.ЛЮДСЬКІ СТОСУНКИ 1.«Слово о полку Ігоревім». Головна думка твору — заклик до єдності заради безпеки. Отож державні справи розв’язуються через уміння Святослава налаго­джувати людські стосунки. І саме людські стосунки (кохання, ніжність, самозре­чення Ярославни) перемагають негаразди.

2. І. Вишенський. У «Посланні до єпископів» письменник у сатиричній формі зображує, як людські вади єпископів, їхнє недотримання заповідей Божих у люд­ських стосунках спотворюють не тільки образ священика, але й завдають великої моральної шкоди.

3.  І. Котляревський. У бурлескній травестійній поемі «Енеїда» поет показує ге­роїчні події через стосунки людей, їхній побут, звичаї. П’єса «Наталка Полтавка» подає яскраві картини людських стосунків героїв, наділених найкращими рисами: шляхетністю, працелюбністю, здатністю любити й поважати інших (Наталка, Пе­тро, Микола) і здатністю оцінити почуття інших людей (Возний).

4. Г. Квітка-Основ'яненко написав чимало цікавих творів гумористичного та сатиричного характеру («Конотопська відьма», «Підбрехач», «На пущання — як зав’язано» тощо), у яких реалістично відобразив найрізноманітніші типи харак­терів — недолугий Грицько («Сватання на Гончарівці»), неписьменна козацька старшина («Конотопська відьма»), хитрий дотепний Шельменко та інші. По-ін­шому він зобразив закоханих Марусю й Василя у повісті «Маруся», де людські стосунки визначено давніми звичаями й законами народної моралі.

5.  Т. Шевченко написав чимало поем про те, як нелегко складаються стосунки закоханих дівчат (Катерина, Ганна), що забувають про честь, не тільки зі своїми коханими, але й з батьками, з громадою, що не прощає вчинків проти моралі. Ра­зом з тим вони по-різному розв’язують проблему: Катерина позбавляє себе жит­тя, покинувши сина напризволяще, а Ганна, підкинувши сина бездітній родині, наймається служити до них, спокутуючи свій гріх чесним життям і щоденною му­кою через те, що не може почути від свого сина жадане звертання «мамо».

6.  О. Кобилянська. Повість «Людина» відображає тенденцію суспільних від­носин початку XX століття, у яких велику роль відігравали змагання жіноцтва за рівні з чоловіками права. Олена Ляуфлер — образ жінки, яка намагається своєю працею вибороти незалежність від чоловіків.

7.  М. Хвильовий. Письменник створив вражаючий своєю жорстокістю і амо­ральністю образ влади, яка приходить керувати суспільством, нехтуючи найсвяті-
шими почуттями — любов’ю і повагою до матері. Він ставить питання про те, що ж це за влада, яка вимагає вбивати навіть рідних, навіть матір. Так через людські стосунки письменник показує соціальний і політичний бік проблеми.

8.  Ю. Яновський. У романі «Вершники» зображує свою добу, через людські сто­сунки показуючи її трагізм. Так у новелі «Подвійне коло» бачимо жахливі картини вбивства братів одне одним через різні політичні уподобання.

9.  У. Самчук. Повість «Марія» — твір, що розповідає про людське життя на тлі соціальних подій. Сирітство, праця, кохання і знову праця — ось слова, які пере­дають шлях Марії, аж доки не залишиться лише одне — хліб. Адже автор зобра­жує страшні часи, коли все життя, всі проблеми й трагедії звелися лише до одно­го — хліба, розкриваючи страшну трагедію народу.

10.  В. Барка. «Жовтий князь» — це правдивий і страшний твір про голодомор. На прикладі сім’ї Катранниьсів — Мирона, Дарії, їхніх дітей Миколи, Андрійка й Оленки із села Кленоточі автор показав страшну трагедію своєї України — траге­дію голодомору.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (20 Ноября 2016) | Обновлено | Просмотров: 199 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz