ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Секрети» творчості Григора Тютюнника

I.       Що ми знаємо про письменницьку «лабораторію» Григора Тютюнника? (Григір Тютюнник назавжди залишиться серед нас, увіковічений у своїх тво­рах та спогадах сучасників. Крім того, ми маємо щоденники та записники письменника, у яких він висловлюється з приводу призначення творчості, форми літературного твору, завдання митця та мистецтва. Звідси ми можемо більше дізнатися і про самого письменника, і порозмірковувати над поруше­ними питаннями, які й досі залишаються дискусійними.)

II.     Письменник про свої літературні кредо.

1.     «Мила моя ЛЮДИНО, ніколи не скажу я про тебе чорного слова!» (В усіх творах Григора Тютюнника ми помічаємо незмінну любов до людини, якою б вона не була: письменник ненавидить лукавство і дріб’язковість, підлість та пристосуванство в людині, але він любить людину як таку. Мені здається, це великий талант — любити всіх людей, попри їхні недо­ліки, і ненавидіти ці недоліки навіть у близьких.)

2.     «Тепло й достовірність — ось мої літературні критерії». (Григір Тютюн­ник вважав достовірність і тепло найважливішими рисами літератури. Але достовірність — це, звісно, не бездумний натуралізм, а життєвість та правдоподібність образів, які мають бути близькі та зрозумілі читачеві, бо вони з життя, бо вони — достовірні.)

3.     «я сприймаю те, що мене оточує, і те, що діється навколо, спочатку по­чуттям, серцем, а вже потім усвідомлюю, — тобто страждаю двічі з одного приводу. Боже, як важко». (Чуйність, здатність до співчуття — риси, які завжди супроводжували творчих людей. У психології це називається ем- патія — здатність переживати емоції іншої людини, наче свої. Можливо, без такого загостреного сприйняття дійсності не було б ніколи справжніх митців, справжнього мистецтва?)

4.     «Є тільки одна форма художнього твору — лаконізм», «Речення худож­нє — як чаша терпіння. Воно повинне бути повним, але не переповне­ним», «...Потрібна деталь». (Ці вислови міг би сформулювати і сам чи­тач, уважно прочитавши новели Григора Тютюнника. Коли йдеться про мистецтво слова, у письменника слова не розходяться з ділом: у творах Тютюнника насправді знаходимо безліч так званих психологічних дета­лей, тобто невеличких штрихів на загальному полотні, мікрообразів, які цілком характеризують певного персонажа. Так само і лаконізм творчості Григора Тютюнника не тільки в обсязі новели, але й у побудові речень та доборі слів. Кожне слово виважене і влучне, у творах письменника немає випадкових або приблизних слів, усе підпорядковано головній меті — зо­браженню людини, її почуттів та думок.)

III.     Значення творчості Григора Тютюнника. (Григора Тютюнника недаремно називають майстром новели. Його новели, сповнені любов’ю до людини та ненавистю до людських недоліків, влучні та лаконічні, ліричні і гостро пси­хологічні водночас посіли гідне місце в літературному процесі XX століття.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 108 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz