ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Моєму серцю снишся ти...» (інтимна лірика Ліни Костенко)

Так багато сказано про кохання, і водночас не сказано нічого, бо, коли лю­дина закохується, їй не вистачає не тільки вже сказаних слів, але й взагалі слів у мові, щоб висловити це незбагненне для розуму, глибоке і чарівне почуття, яке рано чи пізно приходить у життя людини, сповнюючи її душу світлом і зміню­ючи життя назавжди.

Кажуть, в усі часи люди однакові... Так, можливо, якщо подивитися на істо­рію людства «з висоти пташиного льоту», ми не зможемо знайти відмінностей: люди усіх часів кохали, творили, працювали, шукали сенсу життя. Але у межах сторіччя-двох для тих, хто живе у цьому світі, люди все-таки змінюються? Змі­нюються погляди на життя і на стосунки, цінності та прагнення. Порівняймо, наприклад, моральні засади XIX та нашого, XXI сторіччя. Люди стають дедалі більш егоїстичними, більше значення надають своєму кар’єрному розвиткові, стають, напевно, більш прагматичними в усьому: наскільки далека від нас сен­тиментальність та романтика, наприклад, XIX сторіччя. Так само в останні де­сятиліття різко змінюється ставлення людей до кохання...

Мені дуже імпонує ставлення Ліни Костенко до цього одвічного святого по­чуття: вона звертається до коханого на Ви, її любов сповнена шляхетності, по­чуття власної гідності... Попри впливи часу автор не втрачає жіночності на до­году новим емансипаційним рухам (які побутували чи не все XX сторіччя), не втрачає певної вічної святості почуттів. Чи стає від того її інтимна лірика старо­модною? Жодним чином: вона стає «чистішою», — тільки й всього.

Як мені здається, одна з головних рис ліричної героїні Ліни Костенко — по­чуття власної свободи, незалежності та неповторності особистості.

Моя любове! Я перед тобою.

Бери мене в свої блаженні сни.

Липі не зроби слухняною рабою, не ошукай і крил не обітни!

Навіть у коханні героїня намагається попри все зберегти своє власне «Я», але це не заважає духовному єднанню з коханою людиною.

Зв’язок поколінь, який так часто згадується в усіх поезіях Ліни Костенко, до­помагає зрозуміти, що любов була і буде в усі часи, це почуття вічне, йому під­владні люди всіх історичних епох:

Не дай мені заплутатись в дрібницях, не розміняй на спотички доріг, бо кості перевернуться в гробницях гірких і гордих прадідів моїх.

І в них було кохання, як у мене, і від любові тьмарився їм світ.

По-різному складається життя закоханих, у деяких творах знаходимо й тугу за втраченим коханням, але справжнє почуття, попри обставини, залишається з людиною на все життя:

Ця казка днів, — вона була недовгою.

Цей світлий сон, — пішов без вороття.

Це тихе сяйво над моєю долею! —

Воно лишилось на усе життя.

Прекрасним і світлим твором про перші почуття є поезія, яка так і нази­вається — «Світлий сонет». Цей вірш присвячено першому почуттю, яке ви­явилось невзаємним. Поетеса поєднує у творі щире співчуття до дівчини, яка закохана, і водночас життєву мудрість, розуміння того, що навіть нерозділене почуття робить людину чистішою, не дає зміліти її душі, а прикрість та гірко­та скоро минеться, залишивши тільки світлий спогад про перше чисте та святе кохання.

Інтимна лірика Ліни Костенко, як на мене, надзвичайне явище в українській літературі, бо письменниця майстерно поєднала щирість почуттів, їх глибину та інколи навіть драматичну напруженість із мудрим розмірковуванням про сут­ність людських почуттів, розумними та повчальними висновками.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 70 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz