ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Поема-казка Б. Олійника «Крило» та її алегоричний зміст

I.       Поема-казка «Крило». (Поема-казка «Крило» оповідає нам про казкові, фан­тастичні події, але усі образи мають прозору алегоричність; читаючи поему, ми одразу розуміємо, що хотів сказати автор, які ідеї донести до читача.)

II.     Головні образи.

1.     Образ хлоп’яти. (Хлопець приносить додому журавля, а потім цей жура­вель навчив хлоп’я літати... Звісно, вже з цього починається казковість поеми-казки. Проте і в межах казкового сюжету ми можемо визначити го­ловні риси вдачі юнака, серед них я б назвав душевну чистоту юнака, його віру у краще, віру в диво. Мрійливість і поетичність вдачі — саме це до­зволяє хлопцю «літати», цей хлопчина здатен переживати усе, що навколо нього, дивитися на світ поетично і романтично, сповнювати все навколо справжньою казковістю, яка, як відомо, ховається не у предметах, а у на­шій здатності сприймати ці предмети і явища у відповідний спосіб.)

2.     Алегоричний образ журавля. (Образ журавля, як на мене, може бути по- різному інтерпретований. Я особисто сприймаю алегоричний образ жу­равля як алегорію мрії, віри у диво і казковості світу, яка супроводжує людину у юності.)

3.     Образ сусіди. (Сусіда вбиває журавля. Мені здається, поет мав на увазі жорстокість та дикість деяких людей, які вбивають у юнаках, що вперше стикаються з такими явищами, віру в людей та у краще. Скоївши вбив­ство, сусіда карається і мучиться, але це не щире каяття, а страх перед образами, які спливають в його уяві, страх перед напівживим сумлінням, яке мучить цю людину. Кожної ночі до дядьки приходить видіння — хло­пець із крилом замість правої руки, а лівою він підносить дядькові той самий скривавлений ціпок, яким було вбито журавля. Дядько приходить до суду, просячи, щоб його «посадили... та тільки не насправжки, а для ока». Але суддя виявляється мудрою людиною.)

4.     Мотив покарання сумлінням. (Так відповідає судця на прохання дядька:

Ти таке вчинив.

Що і статті у кодексі немає...

Ти ж найсвятіше — небо, — дядьку, вбив.

А це вже вище од людського суду.

Хіба що совістю тебе скарать?

Та і її ти вже давно продав...

Ото іще хіба зостався страх.

То хай хоч страх тебе щодня вбиває...)

III.     Ідея твору і його значення. (Поема-казка «Крило» сповнена ліризму і щи­рості юнацьких почуттів. Болісно переживає кожен читач вбивство журавля. Я думаю, що цей твір здатен навчити нас дбайливо і обережно ставитися до казкового у нашому житті і берегти свої юнацькі мрії від жорсткого впливу дійсності, залишаючись романтичними та чуйними до краси людьми у будь- якому віці та за будь-яких обставин.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 119 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz