ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Особливості трактування проблеми кохання у романі К. Гамсуна «Пан»

Багато хто вважає, що у романі «Пан» Гамсун виступив як поет. І причиною цього є трактування теми кохання, яке не схоже на жодне з відомих літературі. У чому ж особливість цього трактування?

Лейтенанта Глана можна б назвати диваком. Адже він не просто цурається людей, бо вони його, бач, втомили. Він не помічає спочатку відсутності людей зовсім, адже все навкруг нього живе й зрозуміле йому. Він відчуває наймен­ший порух настрою навіть сірого каменя поблизу його хатинки. Йому не само­тньо серед лісу, бо він почувається частиною багатогранного й мінливого життя лісу, моря. Він неначе сам Пан, споріднений природі. Зустрівши Едварду, він закохується саме як син природи, безроздільно віддаючись своєму почуттю. Та Едварда — частина цивілізованого, чужого Гланові світу. Вона зіпсована циві­лізацією — егоїстична, роздвоєна, марнославна, — а тому бажає панувати, нака­зувати, хоч і прагне щастя. Вона не вміє кохати так само природно й безогляд­но, як Глан. Отож кохання для героя перетворюється на низку випробувань і принижень, з яких він так і не виходить до кінця, хоч і прагне сам собі довести, що забув Едварду. Кохання цих двох героїв є зовсім не світлим почуттям. Воно пов’язане з постійним стражданням і навіть бажанням завдати болю коханому. Кохання у творі є пристрастю-поєдинком, постійним двобоєм, небажанням бо­дай у чомусь поступитися. Досить згадати страшний вчинок Глана, який на про­хання Едварди віддати їй пса Езопа спочатку вбиває тварину. Щоправда, цей вчинок можна розцінити і як алегорію: кохання, яке вона приміряється пода­рувати Гланові, як той мертвий пес; вона спочатку вбиває кохання отрутою по­горди й егоїзму, а він не визнає такого почуття. Автор вміщує героя у реальний світ, де немає місця природному, щирому почуттю. А по-іншому Глан не може, його кохання велике й щире, хоч як він намагається розміняти його на числен­ні романи. Либонь, ніхто його так і не зрозумів, бо не відчув, як страждає Глан.

Отже, особливість трактування проблеми кохання у романі «Пан» полягає в тому, що кохання розглядається не як світле почуття, а як темна пристрасть- поєдинок чоловіка і жінки.

Глан не такий, як усі, тому й почувається серед людей незатишно. Він ніби намагається грати у загальну гру, намагаючись вгадати, чого саме ті бажають. Досить згадати його поведінку, описану у главі «Смерть Глана». Він намагав­ся побудувати стосунки з оповідачем, однак виходило все навпаки. Чому? Зда­ється саме тому, що робив зусилля над собою. Адже для Глана природно жити так, як живеться. Як живе сама природа, яку він добре знав, бо був її частиною. Як сама любов, і це добре почували жінки, наприклад, Маггі. Вона полетіла до нього, як метелик на світло. Він був природнім і кохав без будь-яких умов, без муки. Проте серед людей його життя не склалося. Тому й викликав він гнів опо­відача і спровокував того вистрелити. Так Глан загинув. Йому нестерпно було жити серед ревнощів, нещирості, інтриг. Його кохання, як і саме життя, визна­чається назвою «Пан».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 202 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz