ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Чи існують безвихідні ситуації? (За новелою Ф. Кафки «Перевтілення»)

Прочитавши новелу Франца Кафки «Перетворення», я вперше уявив ситуа­цію, з якої немає виходу. Ми звикли чути і думати, що безвихідних ситуацій не буває. Але уявіть собі становище героя новели: «Прокинувшись одного разу вранці після неспокійного сну, Грегор Замза виявив, що він у себе в ліжку пе­ретворився на страшну комаху». І це не було сном. Фантастичне перетворення героя — це, звичайно, художній прийом, метафора, але вона легко проектується на реальне життя. З кожним із нас може відбутися подібне перетворення, коли здорова, незалежна людина, що будує плани на майбутнє і упевнена в собі, рап­том стає безпорадною істотою, життя якої залежить від близьких людей. І це життя поступово перетворюється на муку, тягар для всіх. У своїх щоденниках Кафка колись написав: «Якщо подивитися на нас просто, по-житейськи, ми пе­ребуваємо у становищі пасажирів, що зазнали аварії у довгому залізничному ту­нелі, 1 до того ж у такому місці, де вже не видно світла ні на початку, ні в кінці, і навіть в існуванні початку і кінця не можна бути упевненим».

Випадок з Грегором — це один з численних алегоричних прикладів ситуа­цій, коли людина стає жертвою якоїсь катастрофи. Ця життєва катастрофа міняє життя оточуючих, але життя «потерпілого» вона просто перекреслює.

Рідні Грегора спочатку намагалися пристосуватися до нового вигляду їх сина, вони годували його, прибирали в кімнаті. Але поступово накопичуються роздратування й утома, їм хочеться позбавитися тягаря і повернутися до нор­мального життя. Вони забувають про те, що Грегор змінився липіе зовні, що він усе одно залипіається людиною, що він усе одно їхній син. Вони соромляться його перед сторонніми людьми, і глибоко в душі мріють про його смерть. «Не­хай забирається звідси! — вигукнула сестра. — Це єдиний вихід, батьку». Але в житті бувають такі ситуації, коли людина фізично не може залишити своїх близьких, аби звільнити їх.

Грегор, втративши любов і турботу близьких, помирає. «Тепер ми можемо дякувати Господу», — полегшено каже пан Замза.

Члени сім’ї Грегора пережили втрату сина, який упродовж п’яти років за­ймався важкою справою, яку не любив, щоб виплатити борги батька і зароби­ти на навчання сестри. Втративши Грегора, вони незабаром і самі навчилися заробляти гроші і стали мріяти про майбутнє.

Тільки Грегор так і не побачив світла в своєму тунелі, в якому не виявило­ся виходу.

Чи можна дорікати Кафці за такий песимістичний фінал, за відчуття безви­ході, яке навіває його новела?

Я думаю, ні. Адже наш оптимізм часто ґрунтується на тому, що ми мало знаємо життя. Кафка показав нам одну з сумних його сторінок. Але це теж ре­альність. І сила людини не в тому, щоб закривати очі на все трагічне, важке, а в тому, щоб бути готовою до всього.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 165 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz