ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Особливості художнього стилю Франца Кафки

Сьогодні Франц Кафка — один із найпопулярніших письменників- модерністів, якого читають, обговорюють, сперечаються про його художню ма­неру. Справді, художня манера цього письменника аж надто незвичайна, і може в цьому й розгадка його впливу на читача.

Кафка використовує парадокс, який є прийомом не тільки цього автора. Проте він виявляє через парадокс абсурдність світу, який вже давно звик до того, що «нормальне» й «ненормальне» помінялися місцями. Що вражає біль­ше — перетворення Грегора Замзи на комаху, чи перетворення його близьких на закінчених егоїстів? Кафка показує, що знайомих і близьких більше вражає «прикрість», яка сталася з Грегором. Тому що він вартий милосердя? Якби ж то! Він просто заважає родині жити і почуватися поважними городянами. Чи не парадокс! Але в абсурдному світі, на жаль, ця поведінка цілком природна. Гірко визнавати це, але гуманістичні цінності суспільства настільки девальвувалися, що потрібен шок. Ось чому автор вдається до прийому фантастики, зображую­чи перевтілення людини на комаху. Як ми ставимося до комахи? Як до чогось маленького, незначного, проте часом докучливого. Чи не так само сприймали Грегора Замзу його родичі! Так, він був уже не їхнім сином і братом, а лише комахою, якої краще позбутися. «Що сталося з людьми?» — ніби питає автор. Він гранично точно змальовує побут героїв, скупо, майже не вживаючи тропів, розповідає цілком буденно про подію, що геть виходить з логіки, з реальнос­ті і все ж таку знайому, на жаль. Чому саме такими є художні особливості його стилю? Та насамперед тому, що центральний прийом фантастичного перетво-

рення головного героя — це і є одна суцільна метафора. Це багатозначна алего­рія, своєрідний символ, що ховає у собі багато тлумачень, багато значень. Саме це робить новелу «Перевтілення» експресивною, виразною емоційно. Отож ху­дожній стиль Кафки — це його засіб спілкування зі світом, це його можливість нагадати людству про те, що родину об’єднує любов, що люблять людину не за щось, а просто люблять. Тому що любов безкорислива. Тому що світ без любо­ві не виживе.

Прийом, використаний Кафкою у новелі «Перевтілення», не новий. Досить пригадати аналогічні мотиви у «Двійнику» Достоєвського, де Голядкін уявляє себе на балу жуком поряд з молодим офіцером. Або «Історію Ренати Фукс» Я. Вассермана, де присутня думка про героя як жука. Але новаторство Кафки в тому, як він тлумачить це перевтілення — він зробив його не удаваним, а явним. І цей прийом гротескного зображення справжнього стану речей був емоційно влучним. Не випадково після першої публікації новели 1915 року К. Вольф ви­дає її окремою книжкою в серії «Судний день», у якій звичайно друкувалися експресіоністи. Таким чином, новаторство Кафки було визнаним на рівні есте­тичної системи експресіонізму.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 491 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz