ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 52
Гостей: 52
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Кохання й мистецтво в жипі Сванна (за повістю М. Пруста «Кохання Сванна»)

«Кохання Сванна» — це розповідь про перипетії внутріпініх переживань лю­дини витонченої, яка сприймає світ через мистецтво. Найчастіпіе М. Пруст вико­ристовує внутріпіній монолог як форму передачі подій, настроїв, спогадів. До того ж, створюючи свій головний роман — суб’єктивну епопею у семи томах «У по- піуках втраченого часу», частиною якої є повість «Кохання Сванна», автор ви­робив специфічну форму оповіді. Пруст вважав, що переживання минулих подій справляє ще сильніше враження, ніж переживання теперішнє. Отож кожну по­дію він описував двічі: на той момент, коли вона відбувалася, а потім у спогадах.

Саме через спогади Сванна читач дізнається про доволі дивні почуття голов­ного героя до жінки, що була зовсім не гідна його, зовсім не красуня, та ще й нижча за суспільним станом. Одетта де Кресі йому спочатку й не сподобалася, та все перевернуло мистецтво. Так сталося, що він побачив її крізь музику, на­завжди пов’язавши її образ з чарівною фразою із сонати Вентейля. Ця музика стала своєрідним гімном їхнього кохання. І все інше стало неважливим — сум­нівне товариство пихатих Вердюренів, вульгарність і примітивність самої Одет- ти — все заполонило кохання, освітило своїм світлом, осяяло романтичним по­клонінням. Радощі кохання, надії та муки ревнощів переживає головний герой ще і ще раз, не вірячи, що кохання минає. Коли він остаточно переконався в тому? Може, тоді, коли дізнався про зрадливість коханої? Чи тоді, коли йому намагалися відкрити правду про її минуле? Про незворотність кохання Сваннові розповіла улюблена музична фраза, коли він прослухав усю сонату, а не скоро­чену фразу, як її грав піаніст у Вердюренів. І тоді він зрозумів, що кохання не­можливо врятувати. Душа, очищена стражданнями, ніби відпустила оте вимуче­не кохання. І як запорука безмежності й вічності кохання нова зустріч на тому ж музичному вечорі у маркізи Сент-Еверт. «Тепер він бачив у цій зустрічі щось містичне». У кохання Сванна з’явилося нове ім’я — маркіза де Гвожо. Проте го­ловним є те, що попри всі земні страждання над усім було кохання Сванна і ві­чне мистецтво, яке дозволяло йому зрозуміти усю велич світу, відчути красу як вічний поклик любові. Так поєдналися кохання й мистецтво не лише у житті Сванна, а й у житті людства. У цьому й полягає філософська думка Пруста, ві­дображена у назві «Кохання Сванна».

Функція мистецтва у суб’єктивній епопеї Пруста дуже важлива, адже мис­тецтво ніби узагальнює досвід людини як частину загальнолюдського. На дум­ку письменника, мистецтво є єдиною можливістю «вийти з себе» й «побачити інших», переконатися в їхньому існуванні й таким чином повернути «втраче­ний час». Мистецтво є формою спільної пам’яті людства, і переживання цієї пам’яті для кожної людини — це і є спосіб пізнання світу. Такими є уроки твору М. Пруста «Кохання Сванна».Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz