ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Алегоричний зміст твору Т. Манна «Маріо і чарівник»

Новела «Маріо і чарівник» могла б видатися звичайною курортною історією, якби не тривога, якою просякнутий увесь твір.

Містечко Торре ді Венере, де відбувається дія, було одним із багатьох італій­ських містечок, що жили за рахунок туризму. І все ж того часу, 1930 року, до іноземців ставилися недобре. Здавалося, «злість, роздратування, напруження... висіли в повітрі». У чому ж причина такого задушливого морального клімату в милому містечку? У загальних настроях, які привнесли італійські фашисти. Ідея національної вищості захопила італійців настільки, що це здавалося вже непри­родним. Гучні слова про велич і гідність Італії вимовлялися там, де цього зовсім не варто було робити. Досить згадати «праведний» гнів італійців проти малень­кої восьмирічної дівчинки, яка кілька метрів до моря пробігла голенькою, аби виполоскати свій костюмчик. І це було оголошено якимось дядьком у капелю­сі наругою над національною гідністю. Тим страшніше й обурливіше виглядала друга частина новели, де йшлося про так званого чаклуна Чіполло, який зну­
щався з людей у залі, як сам хотів. Ось він безсоромно втручається публічно у минуле добропорядної пані Анджольєрі і змушує її йти за ним, попри її волю, перед очима чоловіка. Ось експериментує з юнаками. І нікому не спадає на дум­ку, що він зазіхає на людську гідність, тим більше на національну — от що див­но! Ніби всі люди опинилися вже давно під гіпнозом політиків, які девальвували певні норми моралі. Аж ось Чіполло викликав кельнера Маріо. І всі в залі ста­ли свідками жахливої сцени: скориставшись таємницею Маріо про його кохан­ня до Сільвестри, чарівник змусив повірити кельнера, що він, Чіполло і є його кохана. І Маріо при всіх поцілував його. Усім стало моторошно, так страшно це виглядало. Проте нікому й на думку не спало спинити це неподобство, тим більше, що кожен міг опинитися будь-якої миті на місці Маріо. Але хлопець не дозволив довго сміятися з себе. Зійшовши зі сцени, він двічі вистрелив у Чіпол­ло, не витримавши ганьби. «Жахливий, фатальний кінець. А все-таки він приніс визволення», — констатує автор вустами героя-оповідача.

Новела «Маріо і чарівник» зрозуміла й прозора з огляду на час, коли відбу­валися події, і на те, що саме відбувалося в Італії на той час. Отож цей твір має алегоричний зміст, що полягає у попередженні про загрозу фашизму. Фашизм спотворював природні людські почуття і стосунки, мораль. А починалося усе з відчуття національної вищості. І далі вже недовго було чекати на чергового «ча­рівника» Чіполло, який би оволодів свідомістю не те що залу, а цілої країни. І тоді все б уже не мало значення, бо над усім запанувала б сильна особистість. А люди перетворилися б на покірне стадо знеособлених істот. Ось про що по­переджав Томас Манн.

Письменник сам був свідком зародження фашизму у 30-ті роки XX століття. Він влучно зазначив, що фашизм починається зі спроби оголосити якусь націю (та й людину!) над усіма. Так розпочинається тоталітаризм. Історія підтверди­ла передбачення письменника, але значення новели «Маріо і чарівник» набага­то ширше. Адже проблема не зникла, бо час від часу у різних куточках планети виникає схожа ситуація. Тому емоційне розв’язання проблеми на конкретному прикладі переконує у необхідності бути пильними. Отож алегорія новели була зрозуміла не лише сучасникам Т. Манна, а й сьогоднішньому читачеві.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 449 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz