ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 53
Гостей: 53
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

ЖипЕвий і творчий шлях М. Булгакова

I.      Родина письменника. (Михайло Булгаков народився 15 травня 1891 року у Києві у родині професора Київської духовної академії. Він був найстаршим серед дітей у сім’ї — чотирьох сестер і трьох братів. 1916 року закінчив ме­дичний факультет Київського університету, після чого був на фронті, а по­тім півтора року служив у земській лікарні села Нікольського Смоленської губернії.)

II.     Перші публікації. (Повернувшись 1918 року до Києва, потрапив у вир по­дій: Київ переходив з рук в руки 18 разів: німці, війська гетьмана Скоропад­ського, Петлюри, червоні, Добровільницька армія Денікіна. З останньою він і вирушив на Кавказ як лікар. У Владикавказі з’явилися перші публікації в газетах. Це були оповідання, написані до 1919 року ще в Києві.)

III.     Літературна робота.

1.     Репортерська та газетна робота. (1921 року, повернувшись до Москви, працював у газетах, був завідувачем літературного відділу Головполіт- просвіту, багато писав, та мало що було надруковане, проте вже напри­кінці 20-х років розпочалося цькування письменника.)

2.     Оповідання. (Цикл «Записки юного лікаря» був створений поступово, починаючи з часів перебування на земській службі, тому першою назвою було «Записки земського лікаря» (1925—1926). Збірки оповідань «Фаталь­ні яйця» та «Дияволіада» надруковано також 1925 року. А 1926 року ви­йшла збірка «Рассказьі».)

3.     Повісті. («Записки на манжетах», надруковані 1923 року, відобразили пе­ребування Булгакова у Владикавказі та Батумі, а дія другої книги відбу­вається в Москві. Збереглися щоденники Булгакова за 1923—1924 роки, а також за 1925-й. Саме тоді й було написано повісті «Дияволіада», «Хан­ський вогонь», «Фатальні яйця», «Собаче серце». Особливе місце в авто­біографічній прозі Булгакова посіли повість «Таємному другові» (1929) та повість-роман «Записки покійного», у яких з гіркотою та гумором роз­повідається про театральне життя. На цю ж тему — незакінчена повість «Життя пана де Мольєра» (1932—1933).)

IV.     Булгаков і театр. (До театру Булгаков прикипів душею ще в Києві, часто від­відуючи театр як глядач. Приїхавши до Москви, Булгаков почав поєднувати журналістику з театром, намагався ставити свої п’єси, але без успіху. Він на­писав такі п’єси: «Зойчина квартира» (1926), «Біг» (1926—1928), «Багровий острів» (1928), «Блаженство» (1934), «Останні дні» (1940), «Мольєр» («Ка­
бала святош») (1936), «Дні Турбіних» (1926). Цікаво, що остання п’єса дуже подобалася Сталіну, він дивився «Дні Турбіних» цілих 15 разів, і, кажуть, це врятувало Булгакова від сумної долі багатьох інакомислячих. Значно пізніше глядач познайомився з деякими п’єсами, а за п’єсою «Іван Васильович змі­нює професію» було поставлено фільм.)

V.    Романна творчість Булгакова. (Першим романом був «Біла гвардія», де відо­бражено події 1918—1919 років у Києві. Головною темою роману є трагічна доля інтелігенції в роки революції та громадянської війни на прикладі ро­сійського офіцерства — білої гвардії, а у зв’язку з цим проблема збережен­ня культурного надбання минулого, питання обов’язку, честі, людської гід­ності. «Театральний роман» не було закінчено. Робота над ним тривала до 1936 року, а надруковано роман у такому вигляді 1965 року. Останнім рома­ном Булгакова був «Майстер і Маргарита», завершений 1940 року, але над­рукований у 1966—1967 роках. Останні роки життя письменника були дуже важкими: позбавлений можливості друкуватися, ставити свої п’єси, він про­сив у Сталіна дозволу покинути країну, але дозволу так і не отримав. Через хворобу нирок він втратив зір, як і його батько свого часу, але не втрачав оптимізму й не поступився переконаннями. Письменник помер 10 березня 1940 року в Москві.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz