ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Думки про вічне у віршах Р. М. Рільке

Вірші австрійського поета Рільке ось уже понад століття чарують читача не тільки своєю красою, але й глибиною розуміння світу. Як це вдалося поетові?

Його лірика, на перший погляд, — це велика мозаїчна картина, що склада­ється з безлічі наче незначних митей життя. Але кожна мить — неповторна сво­їм відкриттям. До того ж у віршах поета кожне слово набуває ще одного чи ба­гатьох алегоричних значень:

Час, Господи! Дай літу відійти!

Клади на сонячний годинник тіні

І по долині вітер розпусти.

Так починається відомий вірш Рільке «Осінній день» у перекладі М. Орес- та. Для чого час? Для достигання фруктів в осінньому саду? Ні, не про ті пло­ди йдеться у вірші Рільке. Адже і в нас поступово, ніби соки у плодах, накопи­чується розуміння світу і свого місця в ньому. Хтось так і залишиться зеленим плодом, а хтось використає «ще два погожі дні». Бо вже «час. Господи!» І це під­тверджують наступні рядки:

Безхатній нині — не віднайме хати,

Самотній нині — довго буде ним...

Може, саме найбільша трагедія людини в тому, що вона не завжди здатна зрозуміти у щоденній метушні, що вже настав час для осмислення, або він має ось-ось надійти. Чи не тому так дивно заворожуюче впливає на кожного осінь? Живе відлуння суму й самоти відчуває кожен у чарівно прекрасних і проникли­во точних рядках:

Не спати буде він, листи писати І неспокійно по саду блукати.

Де листя мчиться натовпом глухим.

Та чи до суму запрошує поет у вірші? Здається, це тільки картинка, що за­карбувала одну мить. Але ця мить, може, вартує цілого життя, яке застигло пе­ред невимовним дивом відкриття самої суті буття, його вічного закону поєд­нання життя і смерті, початку і кінця. Нескінченність Всесвіту, велич Бога у кожному дні земного життя — ось суть багатьох віршів Рільке. Є щось перекон­ливо оптимістичне у його рядках:

Так знай же: нет преградьі для души.

Несльїханная даль с тобой сольется, и голос твой, что прозвенел в тиши, в тех звездах отдаленньїх отзовется.

Читаючи вірші Райнера Марії Рільке, ми розуміємо, як мало буває слів, аби висловити несказанне. А у поета дістало поетичного хисту й таланту знайти ті слова, що містять дуже ємні і вражаюче глибокі думки про вічне.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 133 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz