ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

ЖипЕВі й творчі цикли Альбера Камю

I.      Родина. Освіта. Творчість: перші кроки. (Альбер Камю народився 7 листопа­да 1913 року у родині сільськогосподарського робітника-француза та матері- іспанки, яка після смерті чоловіка, що помер від ран, отриманих у боях на Марні у 1914 році, залишилася з двома дітьми й пішла працювати приби­ральницею. Це було в Алжирі, що був тоді колонією Франції. 1918 року Аль­бер Камю вступив до початкової школи Белькура, а закінчивши її з відзна­кою, навчається в Алжирському ліцеї на стипендію, яку здобув для нього шкільний учитель Луї Жермен. Він мав великий вплив на формування Камю. З осені 1932 року навчався на філологічному факультеті Алжирського універ­ситету, суміщуючи навчання з роботою. Тут знайомиться з молодим викла­дачем філософії Жаном Греньє, який справив неабиякий вплив на творчий пошук Камю. Саме за його порадою у журналі «Південь» надруковані перші нотатки Камю: «Жан Риктюс. Поет убозтва», «Про музику», «Філософія сто­ліття», есе «Маячня», «Сумніви», «Спокуса брехні», «Побажання», «Повер­нення до самого себе».)

II.     Становлення письменника. (1935 року Камю організував Театр праці, в яко­му виступав як режисер, актор, автор. Тоді ж вступив до комуністичної партії Франції, а вийшов з неї 1937 року. Саме тоді він випустив перші книжки ко­ротких ліричних есе: «Зворотна й лицева сторона» (1937) та «Шлюби» (1939). У центрі уваги цих книг було питання про набуття особистістю гідності у сві­ті абсурду.)

III.     Завершуючи перший цикл. (Переїхавши 1940 року до Парижа, Камю працю­вав як журналіст у газеті «Альже републікен» та продовжував писати. 1940 року було написано драму «Калігула» та ранній роман «Щаслива смерть», який за життя письменника так і не був опублікований. Тоді ж з’явився чорновий ва­ріант повісті «Сторонній» та есе «Міф про Сізіфа». 1940 року одружився дру­гим шлюбом з Франсіною Форе, з якою мав двох дітей (перший шлюб з Си- моною Іє тривав недовго (1933—1934), й дітей не було). Восени 1941 року Камю пристав до однієї з груп руху опору «Комба» й організував однойменну газету, яку очолив після 1944 року. Тут опубліковано «Листи до німецького друга», де він викриває людиноненависницьку суть фашизму. 1942 року ви­йшла повість «Сторонній». 1944 року поставлена його п’єса «Непорозуміння», а 1945 — п’єса «Калігула». Так завершився перший цикл творчості Камю, який він сам назвав «циклом абсурду». Усього їх було три.)

IV.     Цикл «Бунт». (Так назвав Камю другий цикл своєї творчості, присвячений темі боротьби з безглуздою дійсністю. Він включає роман «Чума» (1947) — найбільший з романів письменника, п’єсу «Праведні», філософське есе «Бун­тівна людина». Цей період вважають найуспішнішим, Камю став популяр­ним.)

V.    Третій цикл творчості. (Він розпочинається з 1950 року. Спочатку назви для нього не знайшлося, але пізніше він був визначений як «цикл вигнання». Він включає повість «Падіння» та книгу оповідань «Вигнання і царство» (1957), три книги публіцистики «Актуальне» (1950—1958). 1957 року Аль- берові Камю була присуджена Нобелівська премія, він став наймолодшим лауреатом цієї премії, відзначений за свою творчість. 1959 року відбулася прем’єра останньої п’єси «Одержимі» — драматичне перекладення роману Достоєвського «Біси», де ставилося питання про вину самовбивці.

4    січня 1960 року сорокашестирічний Альбер Камю загинув в автоката­строфі у Віллеблевілі (Йопне). По смерті у його столі було знайдено начерки до розпочатої повісті «Перша людина».)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 135 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz