ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

М. Павич - «перший письменник третього тисячоліпя»

Поява інтернету для культури розцінювалася спочатку як смерть книги. Але виявилося, що інтернет відкрив нові аспекти створення книги: взаємодія читача та автора, автора і твору, читача й твору (інтерактивність), побудова літератур­ного твору (нелінійність, так звана «просторова» література, включення відео- та аудіоряду), доступність інформації про новинки. І першим іменем серед авторів, яких інтернет зробив популярними, було ім’я Милорада Павича (народився 1929 року). Милорад Павич — це сербський прозаїк, автор «Хазарського словника», створеного 1984 року. У чому ж особливості його творчості? Адже існуючі од­ночасно два варіанти розвитку подій — чоловічий і жіночий — мають аналоги в літературі XX століття ще з часів Еенрі Джеймса. І в минулому автори художніх творів, бажаючи створити нові форми, використовували просторову форму по­будови тексту, то пропонуючи читачеві прочитати розділи в певному порядку, а не в тому, як вони були надруковані (як Кортасар у «Ері в класики»), то випису­ючи кілька кінцівок, пропонуючи обрати з них самостійно (як засновник «над- літератури» Р. Кувер у 80-ті роки) і т. д.

У творчості Павича дістали відображення головні риси постмодернізму. Про­тестуючи проти одномірного сприйняття світу, він висловлює критичне став­лення до раціональних засад буття. Тому в автобіографії згадує, що перший роман написав у формі словника, другий — у вигляді кросворда, третій — у ви­гляді клепсидри, четвертий — у вигляді посібника з ворожіння на картах таро, а п’ятий являє собою астрологічний довідник для непосвячених. Роман він по­рівнює з державою, у якій є все, що має бути: своя мова, державність, уряд з усіма проблемами тощо. Але в його книги читач вільний вносити щось своє, він не наполягає на непорушності свого слова, а тому пропонує читати його твори не тільки лінійно. Що це дає? Це розкриває багатогранність і різноманітність способів пізнання, можливості думки, яка має бути вільною, нічим не лімітова­ною. Літературну славу приніс письменникові, члену Сербської академії наук, професору філології «Хазарський словник» 1984 року. Цей твір побудовано у формі словника, що складається з трьох частин: червона книга, зелена й жов­та, написані трьома мовами — грецькою, арабською й латиною. Червона книга звертається до християнських джерел про хазарське питання. Зелена книга по­дає ісламські джерела, а жовта — єврейські щодо хазарського питання. Так по­дає Павич історію войовничого племені хазарів, пропонуючи читати її у будь- якій послідовності. В усіх книгах, звичайно, йдеться про одні й ті самі події та діючих осіб, однак з різних точок зору. Так письменник підводить до думки про толерантність як єдиний засіб порозумітися людям різних релігій, мов, менталь­ності. Не кажучи вже про безліч можливих комбінацій, які обирає кожен читач. Павич виходить з того, що кожна особистість має право на власну думку, і він таке право надає вповні. Отож певною мірою своїми творами він формує чита­ча XXI століття, прищеплюючи йому відразу до уніфікації, стандарту, тоталітар­ного мислення. Невипадково його твори перекладені десятками мов (називають цифри від ЗО до 67 мов світу). За його нелінійну інтерактивну прозу спеціалісти з Європи, США, Ізраїлю та Бразилії номінували Милорада Павича на Нобелів­ську^ премію.

Його перу належать збірка оповідань «Російський хорт» (1979), «Хазарський словник» (1984), «Пейзаж, намальований чаєм» (1988), «Внутріпіня сторона ві­тру» (1991), «Останнє кохання у Константинополі» (1997), п’єса «Вічність і ще один день» (1995), збірка новел «Скляний равлик» (1998) та інпіі.

Сьогодні твори Милорада Павича активно читають, оскільки за незвичайної манери побудови тексту, що апелює до емоцій читача, він надає ще й свободу співтворчості, щедро поділяючи радість відкриття з будь-ким, хто завітає на сайт чи прочитає по-своєму його книги.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 177 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz