ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 57
Гостей: 57
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Чи потрібна поезія сучасному читачеві?

Навряд чи хтось заперечуватиме величезне значення літератури в житті лю­дини. Читаючи художні твори, ми можемо навчитися чогось, ми страждаємо та радіємо разом з головними героями, мандруємо екзотичними країнами, неви­мовно дивуємось та розчулюємось, упізнавши раптом у романі чи повісті свої власні почуття або й того більше — події, які сталися із нами... На жаль, у на­шому сучасному світі люди читають набагато менше, ніж це потрібно, і навіть менше, ніж їм самим хотілось би: через брак часу, через напруженість повсяк­денності, з інших причин. Проте людина, яка любить читати, завжди знайде книжку, як кажуть, «по собі». І постає вже інше питання: «Що зараз читають, які жанри та роди літератури цікаві сучасному читачеві, а які ні?»

Звісно, класика є безсмертною, на те вона й класика. Та літературний про­цес не стоїть на місці, він стрімко летить уперед, і людина, яка за фахом не має відношення до літератури, іноді навіть не встигає за розвитком мистецтва слова, появою нових імен та творів... Але найчастіше, на жаль, люди просто не знають, що зараз створюється у цій галузі, як і чому. Часом стає прикро, що існує зна­чний попит на детективи, жіночі романи тощо, а інтелектуальна література за­лишається осторонь. Можливо, так було завжди, і надбання нашого часу будуть поціновані нашими нащадками?

У найскрутнішому становищі зараз, мені здається, опинилася поезія. Маю на увазі поезію попередніх століть і десятиліть, яку нині читають дуже рідко, зде­більшого, як не прикро це визнавати, коли вивчають у школі, вищих навчальних закладах тощо. А сучасна поезія взагалі майже невідома, як кажуть, «нефахів­цям». Для себе я визначаю кілька причин такого несправедливого забуття поезії. Наше життя упродовж останніх двох-трьох десятиліть настільки змінилося, що змінилися й цінності людства. Подивімося на людей, які нас оточують: хоча на­шому поколінню й важко про це судити, але люди, їхні цінності, їхні прагнен­ня та погляди на життя значно змінилися. Уся поезія побудована на почуттях, за дією вона статична, тільки почуття змінюються та розвиваються. Сучасна ж людина — насамперед людина дії, всі заклопотані, занурені в свої справи, темп життя неймовірно пришвидшується, особливо це відчувається у великих містах. Тож, напевне, ділова людина межі XX—XXI століть вже просто не вміє зупини­тися: я помічав, що ділові люди навіть удома після роботи готують собі вечерю і постійно поглядають на годинник, ніби вони запізнюються кудись, ніби у них призначена ділова зустріч! Отже, саме наше невміння зупинитися і, говорячи мовою літературознавців, перевести зовнішній подієвий сюжет нашого життя у внутрішній ліричний і є причиною зменшення попиту на поетичне слово.

Але річ не тільки в цьому. Мені здається, навіть нашу сучасність можна та­ким чином відобразити у віршах, що вони б стали популярними, ними б ціка­
вились. Створені раніше твори цінуються в аспекті їх «класичності», але вони вже не так хвилюють читача, як має хвилювати поезія: деякі реалії відійшли у минуле, навіть цінності і ставлення до життя принципово змінилися. Теми крі­паччини, боротьби за незалежність нашої Батьківщини або боротьби із радян­ською системою... На ці теми створено багато не просто талановитих поезій, а справжніх шедеврів... Чи залишилися вони актуальними? Самі твори — можли­во, теми цих творів — однозначно ні...

Чи потрібна поезія сучасному читачеві? Безумовно, вона потрібна як пові­тря. Але та поезія, яка є «в наявності», вже не може вповні вдовольнити потреб читача. Тому зараз слово за новими, сучасними авторами, які, на жаль, малові­домі (хоча б через банальні, проте життєві причини — відсутність фінансування культури)... Я вважаю, попит на поезію є, є і пропозиція (як бачимо, навіть у сферу літератури вже увійшли колись суто ринкові терміни), тільки шляхи тих, хто потребує поезії, і тих, хто створює поезію, чомусь ніяк не можуть перетнути­ся... Тож намагаймося віднайти справжні поетичні шедеври, керуючись не ім’ям автора, а лише художньою цінністю його творів, оскільки «я не бачу» — це зо­всім не значить «взагалі немає»!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 174 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz