ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Ідея соціальної рівності - утопія чи реальність?

Життя людини багатогранне і різнобічне, але воно в усі часи включало в себе турботи про матеріальне, про побут та статки, про місце у суспільстві та соціаль­ні проблеми. Звісно, хоча й «не хлібом самим...», як сказано в Біблії, але було б просто нечесно стверджувати, що є в світі люди, яких не турбує їхнє матеріаль­не становище.

Тема соціальної несправедливості, бідності та багатства повсякчас непокоїть людство, вона знаходить своє відображення в літературі та в пресі, у публічних диспутах та розмовах у колі родини чи друзів. Постійно до цієї теми звертаються і політичні діячі, часом спекулюючи на ідеях соціальної рівності.

І, як на мене, варто спробувати розібратися, що таке соціальна рівність, чи можлива вона в нашому сучасному світі і навіть чи потрібна?

Перш ніж з’ясовувати наявність чи відсутність потреби у згаданій соціальній рівності, треба спробувати визначити саме поняття. І вже на цьому етапі вини­кають труднощі. Що таке соціальна рівність? Хочеться, не подумавши, сказа­ти, що соціальна рівність — це відсутність багатих та бідних... Багато ми бачи­ли протягом плину історії суспільних проектів, через які всі миттєво мали стати багатими, причому однаково багатими... Ми знаємо, чим ці проекти закінчува­лись... З іншого боку, хіба праця талановитої людини, наприклад актора театру, який є майже національним героєм, кумиром багатьох, і праця людини, яка продає квитки на вистави цього актора, мають оплачуватись однаково? Звісно, ні. Тож за будь-яких умов прошарок людей багатших і бідніших виникає. Тут, як на мене, справа не стільки в якості, скільки в кількості, до того ж багато чого вартий і морально-етичний аспект багатства чи бідності. (Як бачимо, навіть на­магаючись розібратися в питаннях матеріального, у проблемах суспільної рівно­сті, ми однаково повертаємось до питань духовності. Мені здається, це показник правильного способу мислення...)

Як ми вже з’ясували, не вдасться і не варто намагатися ліквідувати клас бід­них і клас багатих як такі. Варто звернути увагу на те, яким чином це зароблено людиною. Розмірковуючи над проблемою матеріальної і суспільної нерівності, я раптом знайшов відповідь, яка мене дійсно вразила: соціальна рівність має бути «стартовою умовою» життя людини. Тобто, коли маленька людина народжуєть­ся на світ, вона повинна мати ті ж самі можливості і перспективи, які має інша дитина. Те, чого досягне немовля в майбутньому, має залежати тільки від його наполегливості та природних здібностей, розуму та працелюбства, але в жод­ному разі не від того, в якій родині, в якому місті народжується людина. Якщо ж визначальними чинниками стають соціальний статус родини, статки батьків тощо — то це вже та сама нерівність і несправедливість, якої не повинно бути в напіому житті.

Навряд чи колись настануть такі часи, коли всі люди будуть задоволені сво­їм матеріальним становищем... Але і в цьому треба шукати свої плюси: людина, яка дещо незадоволена своїм теперішнім, має прекрасний стимул досягти біль­шого у майбутньому, адже одвічне невдоволення (звісно, якщо воно у межах ро­зумного і не виливається в одвічну роздратованість) допомагає нам розвиватися, змінюватися на краще, змінювати обставини і умови свого життя.

Зрештою, я дійшов висновку, що ідеї соціальної рівності надто часто на­бувають утопічного забарвлення у свідомості людей, але в жодному разі це не привід відмовлятися від елементарної справедливості, морально-етичного боку питання та повсякчасного прагнення самовдосконалюватися, змінювати і змі­нюватись на краще...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz