ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Що таке щастя для мене?

Щастя — стан душі, якого прагне кожна людина. І водночас питання щас­тя стоїть поруч із так званими одвічними питаннями, як-от: сенсу буття, добра і зла тощо. Всі ми, навіть не замислюючись над цим, так часто промовляємо сло­во «щастя» у нашому повсякденному житті, так багато говоримо про нього. Але якщо людину відверто запитати, що вона розуміє під словом «щастя» і що, на її думку, необхідно, щоб це щастя настало, жоден із нас не зможе відповісти на це питання. Виходить, ми ганяємось усе життя за чимось, чого самі не розуміє­мо, не можемо навіть описати? Виходить, що так і є. Тож треба розбиратися, що таке щастя і що для нього потрібно...

Відомий драматург і людина непересічної гостроти думки Бернард Шоу ко­лись сказав: «Якщо коли-небудь, женучись за щастям, ви знайдете його, ви, не­мов старенька, яка шукала свої окуляри, зрозумієте, що щастя увесь час було у вас на носі». Яка влучна і красива метафора! А найголовніше, що цей вислів цілком відповідає дійсності!

Так часто ми раптом виходимо на вулицю, вдихаємо на повні груди весня­не повітря, дивимось на сонце і... відчуваємо себе щасливими... Але ж нічого не змінилося: всі обставини нашого життя залишилися тими самими, але відчут­тя щастя з’явилося. Ця проста ситуація, як на мене, і приховує в собі відповідь на найважливіше питання. Принаймні мені здається, що розв’язання проблеми «що потрібно людині для щастя?» я знаю. То що ж потрібно для щастя? Ось і відповідь: нічого! Тобто нічого зовнішнього, матеріального, нічого реального. Для щастя потрібне тільки відчуття, бажання бути щасливим, особливе світо­сприйняття. І таке світосприйняття можна і необхідно у собі виховувати. Біль­шість із нас «планують» бути щасливими, коли досягнуть усього, чого бажають, коли в них «все буде», але така життєва позиція абсурдна: людина завжди, доки живе, має якісь нездійснені бажання. Тільки уявімо собі на хвилинку, що нічого не хочеться. Тобто зовсім нічого! Навіщо тоді жити? Як на мене, ситуація, коли всі мрії вже здійснилися, а нових мрій нема, — принципово неможлива. А якщо й можлива, я б не побажав нікому зі своїх близьких такого: навіть уявити страш­но — відчуття повної апатії, байдужості... Яке ж тут щастя?!

Тож найпоширеніший погляд на щастя, виявляється, є хибним, він заважає людині бути щасливою. Усі ми чомусь вважаємо, що для гарного настрою чи для відчуття насолоди життям необхідні якісь «вагомі підстави»... Ніби й соромно чи дивно бути щасливим, коли не все вдається, не всього досягнув, маєш стіль­ки проблем... Але насправді все навпаки. Ще раз повторю важливу думку, що щастя — це наш особистий вибір, тільки від нас залежить, будемо ми щасли­ві саме в цю хвилину чи чекатимемо «здійснення мрій» до останнього. Вище я написав, що для щастя нічого не потрібно... Напевне, я дещо перебільшив: для щастя необхідна одна і тільки одна річ: дозволити собі бути щасливим тут і за­раз, незважаючи на обставини чи проблеми. Часом це дається непросто, але це єдина можливість...

Як на мене, люди будуть щасливими не тоді, коли всі стануть багаті чи всі влаштують своє життя, а коли всі дозволять собі бути щасливими. Навіть не так: треба просто усвідомити, що щастя в тобі вже є, і спробувати випустити його на волю. Власне, ми маємо зрозуміти, що ми є щасливими, тільки ми не помічаємо цього, заклопотані своїми проблемами, буденними справами тощо.

Щастя — це особливе світосприйняття людини, яке не залежить від зовніш­ніх обставин її життя, принаймні залежить від них не настільки, наскільки ми це собі уявляємо. Тож, повертаючись до вислову Б. Шоу, який порівнював людей, які шукають щастя, зі старенькою бабусею, яка шукає свої окуляри, не розумі­ючи, що вони в неї на носі, — озирнімося довкола. Подивіться на красу цього життя, і шукайте щастя... всередині себе!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 282 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz