ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Бути чи не бути собою - ось у чому питання...

Колись я почув дуже мудрий вислів: «Легко бути оригінальним, важко бути собою». Тоді я всерйоз замислився, що ж означає бути собою?

На перший погляд, хоч би як ти поводився, це все одно твоя поведінка, твої погляди на життя. Виходить, ти завжди такий, який є насправді? Але в житті часто буває по-іншому. Я помічав, що багато хто змінює свої принципи чи не щодня, залежно від того, де знаходиться, з ким розмовляє. Таке пристосуванство викли­кає в мене дуже негативне ставлення: погано, коли людина втрачає своє обличчя під тиском обставин. Але так само зустрічалися мені і люди, які дотримувалися радикально протилежної позиції. Вони сперечалися, кричали, відстоюючи свої переконання, але зовсім не бажали замислитися, чи всі їхні погляди є правильни­ми, чи, можливо, аргументи співрозмовника заслуговують на увагу. Часто люди обстоюють власні недоліки, прикриваючись фразою «такий вже я є», не бажають змінитися на краще або й не можуть, а пояснюють це все своїм характером, своїм «Я». І така позиція, як на мене, не викликає захоплення.

Я дійшов висновку, що і в цьому питанні, як і в усьому в житті, варто, як ка­жуть, «тримати баланс». Тобто зберігати гнучкість поглядів і принциповість вод­ночас. Але на практиці це часто ой як нелегко.

Людина народжується з певними рисами характеру, які закладені приро­дою та спадковістю і проявляться у дорослому житті. Але що примушує лю­дину не бути собою, вдягати якісь маски, удавати із себе того, ким вона не є? По-перше, суспільство. Так, саме суспільство, на мою думку, чинить чи не найбільший тиск на психіку людини, а тим більше — підлітка. В нашому жит­ті є певні норми поведінки і канони «яким треба бути», продиктовані сучас­ністю. Але не всі з них природні, вони, як і будь-які правила, не є універсаль­ними. Всі ми знаємо, що «добре» бути лідером, мати великі статки, обіймати керівну посаду, відвідувати дорогі заклади... Такий спосіб життя нав’язує нам соціум. Тільки не для всіх він підходить. Адже є люди, які від природи мають схильність до ремесел і непересічний талант у цьому або їм до душі спокійне життя десь далеко від великих міст, біля природи, біля землі. На жаль, через «непрестижність» фізичної праці не всі спокійно займаються тим, що є їхнім покликанням, багато хто намагається досягти чогось у інших сферах (у комер­ції, бізнесі, менеджменті), часто навіть не усвідомлюючи, що це їм не потріб­но. Втрата природних покликань, втрата істинних орієнтирів, заміна власних уподобань нав’язаними призводить до втрати власного «Я», до нещасливого життя, хоча й до життя «по всіх правилах»...

Але втрата власного «Я», на жаль, може відбуватися не тільки на рівні діяль­ності людини, а й на рівні свідомості, вдачі, душі. Найстрашнішою загрозою, як на мене, тут є так зване відчуття «стадності», коли людина робить «як всі», не­зважаючи на свої переконання, не маючи сили протиставити себе загалу, бо бо­їться осуду чи висміювання з боку більшості. Таких випадків ми спостерігаємо дуже багато у нашому повсякденному житті.

Мені здається, що проблема збереження власної індивідуальності, власної неповторності стоїть досить гостро у нашому схильному до універсалізму світі. Тож звернімо увагу на цю проблему, спробуймо зберегти рівновагу між обсто­юванням власної думки та здатністю змінювати себе та свої погляди, якщо на те є вагомі підстави... Можливо, у цьому нам допоможе розуміння, що усі ви­датні постаті (громадські діячі, художники, письменники) протиставляли себе суспільству, часто потерпали від гонінь з боку більшості, але тільки через збере­ження та утвердження своєї неповторності вони змогли зберегти свій талант та створити вічні і неповторні витвори людського духу...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 102 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz