ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Муки творчості: ЧИ потрібна творчість у буденному жипі?

Усім нам відомий сталий вислів «муки творчості». Що ми розуміємо під цими словами? Адже творчість — дивний, таємничий, можливо, навіть сакраль­ний процес, чому ж він приносить муки?

Творча людина — завжди непересічна особистість, вона сповнена нових ідей, проектів, фантазій. Але дуже часто водночас з ейфорією та радістю, яку при­носить новий вірш, новий музичний твір чи картина, творча людина сповнена сумнівами, незадоволена собою чи життям... З одвічного душевного неспокою, вагань і постає те, що люди називають муками творчості...

процес створення нового витвору мистецтва супроводжується труднощами, які пов’язані із опануванням технікою того чи іншого мистецтва, із тим, щоб знайти актуальну та цікаву тему та шляхи її втілення... Але ніколи не слід забу­вати, що творчість дає радість і задоволення, набагато більші за будь-які труд­нощі...

Але більшість із нас не є письменниками, композиторами чи акторами за фахом, не мають відношення до малярства чи до театрального і кіномистецтва. Чи випливає з цього, що творчості немає місця в нашому буденному житті? На мою думку, в жодному разі ні!

Якщо людина хоче жити повноцінно, отримуючи задоволення від життя, да­вати радість собі та оточуючим, вона має підходити творчо до будь-якої справи. Творчо мислити навіть у тих ситуаціях, які, на перший погляд, не мають жодно­го відношення до мистецтва, я навчився від своєї бабусі. Вона не була акторкою чи письменницею, як можна подумати, а викладала вищу математику. Але вона мала надзвичайний талант жити радісно і красиво, запалюючи своєю енергією та ідеями усіх навколо. Коли вона готувала або поралася в домі, вона завжди знаходила можливість розповісти мені щось цікаве, розважити близьких чи гос­тей бесідою чи цікавою грою. На свята вона допомагала нам готувати вистави чи цікаві конкурси, у яких із задоволенням брали участь усі — люди різних фа­хів, різного віку та уподобань... Ну, кому подобається прибирати в квартирі або мити посуд? Гадаю, що мало хто з моїх однолітків та однокласників впевнено сказав би, що мити посуд цікаво. Але і тут може врятувати творчий підхід! Якщо у вас є улюблені літературні персонажі, улюблені герої казок та мультфільмів, достатньо просто уявити, як би ця людина чи казкова істота виконувала б хат­ню роботу: як би вона рухалася, яким би голосом розмовляла, можна навіть на­швидкуруч вигадати відповідний костюм... Якщо застосувати такий підхід, будь- яка нудна справа перетворюється на цікаву гру. Такої гри в дитинстві навчила мене моя бабуся, вона влучно називала її «Перевтілення».

Цікаво, що така буденна творчість, тобто творчість завжди і усюди ніколи не приносила жодних «мук». Чому? Можливо, тому, що процес творчості не було орієнтовано ані на результат, ані на «світове визнання», ані на відкриття істи­ни... Напевно, в цьому і відмінність між творчістю у стандартному розумінні і творчістю життєвою, у мене викликає справжнє захоплення талант композито­рів, художників, поетів, але не менше захоплення в мене викликають звичайні люди нетворчих професій, які вміють жити творчо щодня...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 121 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz