ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Цікаві постаті минулого (твір-розповідь)

Тисячоліття розвитку нашої цивілізації принесли людям багато доброго і злого, геніальні здобутки людського розуму та таланту і водночас багато безглуз­дих та кривавих воєн... Годі й перелічити важливі події минулого. Не легше пе­релічити й видатних людей, які зробили свій внесок у розвиток людства і яким ми також чимось завдячуємо...

Я хотів би розповісти про цікаву людину і видатного філософа, який меш­кав багато сторіч тому. Це філософ Діоген. Усі ми щось чули про нього... Його філософія була досить дивною, багато в чому він мислив надто радикально, але його особистість, його життя, філософія привернули мою увагу одразу, як тільки я почав читати про цю дивну і водночас надзвичайну людину.

Діоген народився у 412 році до н. е. у невеличкому містечку Синопа на березі Чорного моря (виходить, недалеко від нас!). Спочатку він думав за­йматися родинною справою разом із батьком, але швидко зрозумів, що це не є його покликанням, бо з дитинства він багато розмірковував над життям і виробив досить радикальні, а проте оригінальні погляди на навколишній

світ... Тож Діоген став філософом. Те, що він жив у бочці, відомо більшос­ті. Але не всі можуть добре пояснити, чому цей дивак обрав собі таке дивне помешкання.

Основою філософії Діогена була відмова від земних благ, від усього мате­ріального, приземленого. Він вважав, що енергія, витрачена на задоволення якихось потреб, окрім необхідних для життя безпосередньо, є даремно витра­ченою енергією, тож філософ намагався зробити своє життя якомога прості­шим, а свої потреби зменшити до мінімуму. Мені дуже сподобалося те, що такі погляди не зробили Діогена закритою холодною людиною, відлюдником... Він жив серед людей, а свою мудрість передавав їм, він завжди мав гарний настрій і був справжнім оптимістом! Люди любили його, хоча його слова часто були досить гострими, а міркування, можливо, в чомусь і образливими. Відомо, що Діоген ходив удень із ліхтарем та гукав на весь голос: «Шукаю людину! Шукаю людину!» — так він хотів показати, що люди потонули у буденності, у гонитві за матеріальним та минущим, що вони потрапили у справжній полон, забув­ши про вічні цінності, духовність та простоту, забули свою справжню сутність. Насправді, думка, що влада, гроші, залежність від інших людей позбавляють особистість свободи, — є чи не провідною думкою філософії Діогена. До ньо­го приходило багато заможних людей, які пропонували великі гроші за те, щоб Діоген навчив їх своєї мудрості, простіше кажучи, вони хотіли стати його учня­ми. Але Діоген усім відмовляв, не брав грошей і повертався до своєї діжки...

Відомо навіть, що одного сонячного прекрасного дня Діоген розмовляв із самим Олександром Македонським. Македонський був вражений мудрістю Ді­огена, тож сказав: «Проси в мене, що хочеш». На що Діоген, не роздумуючи, відповів: «Не закривай мені сонячні промені, будь ласка, бо я загоряю».

Відомий також випадок, коли Діоген розповідав свої теорії на одній з рин­кових площ міста, але ніхто його не слухав, всі бігли у своїх справах. Тому фі­лософ почав верещати по-пташиному. Навколо нього швидко утворився на­товп, люди розглядали його із подивом. Тоді Діоген висміяв людей через те, що заради дрібниці вони збираються сотнями, а заради серйозних речей — на­віть кроку не стишать!

Ми не знаємо точно, як і коли помер Діоген, відомо тільки, що він про­жив близько вісімдесяти років. Невідомо також і місце, де його поховано. Ді­оген не залишив жодної філософської праці, але його теорія та багато легенд про його життя дійшли до нас в усній формі та у роботах його послідовників. Напевне, його філософія була-таки чогось варта, коли вона витримала випро­бування часом, пройшла крізь різні епохи і все ще залишилася цікавою нам з вами, людям XXI сторіччя.

Я по-справжньому захоплююсь Діогеном як особистістю та його теорія­ми. Звісно, я не планую переселятися у діжку, але, як на мене, багатьом із нас було б корисно згадати, що не гроші та влада роблять людину людиною, а простота у буденному житті найчастіше — шлях до гармонії та духовного роз­витку...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 155 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz