ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Людина XXI сторіччя. Яким він Е, герой нашого часу?

З літератури та історичних джерел нам відомо, що у кожної епохи, в кож­ній країні в окремий історичний період був такий собі домінуючий тип людини, «герой нашого часу». Ми добре пам’ятаємо романтизм та духовне піднесення Ренесансу, прагматизм та реалістичність Просвітництва. Чи можемо ми визна­чити хоча б приблизно тип людини, який зустрічається нам найчастіше у нашо­му сучасному житті? Чи є і в нашому складному та суперечливому XXI сторіччі «герой нашого часу»? Хто він і який він? Чи не є він часом антигероєм?.. На ці питання не так вже й просто дати відповідь. Для визначення людини нашої епо­хи слід, напевно, почати з характеристики самої епохи.

Наш час заведено називати постмодерністським. Модерн у перекладі укра­їнською — сучасність, а відомий нам префікс пост- означає «після». Що ж ви­ходить? Ми живемо у «післясучасність»? На жаль, такий нонсенс ми спостері­гаємо не тільки на рівні термінів, а й на рівні самих понять, теорій, феноменів культури. Що ж характерно для нашої «постсучасності»?

По-перше, будь-яка людина постмодерністського суспільства вже не вірить в утопії та фантастичні теорії-казки із щасливим кінцем. XXI сторіччя, як на мене, це саме той час, коли романтики по-справжньому зникають з лиця землі. І це вже не красива метафора, а сувора дійсність. Утопічні ідеї не приживають­ся, пафос, сентиментальність найчастіше висміюється (як у повсякденності, так і у мистецтві не лишається місця пафосу чи награній серйозності). Через це ве­лика частина цінностей, які до того люди вважали одвічними, фундаментальни­ми, знецінюється, вибачте за тавтологію... Людині все важче бути собою, вона обирає собі не тільки речі для гардеробу, а й створює віртуальний гардероб, що складається з масок та образів, які людина змінює і змінює, поглинена невпин­ним і часто безжальним карнавальним дійством життя. Але водночас людина стає індивідуальністю і часто індивідуалістом, колективна свідомість відходить на другий план. Може, девіз «кожен сам за себе» — і не найкращий принцип співіснування, але це має і позитивні наслідки: кожен сам відповідальний за свої вчинки...

Насправді, людина XXI сторіччя все частіше грає, все частіше іронізує з будь-чого сентиментального та романтичного, основи культури та поведінки ча­сом знецінені, але ж на їхньому місці формуються нові, бо, як відомо, «святе місце пустим не буває»... Все це досить складно простежити і, звичайно, не вар­то категорично оцінювати, послуговуючись категоріями добре-погано. Навіть на своєму досвіді я помічаю, як пришвидшується час, темп нашого життя. Людина все більш занурена в роботу. З одного боку, це добре: розвивається сама люди­на, розвивається і людство, рухаючись шляхом невпинного технічного та мис­тецького поступу, з іншого — люди вже не знаходять часу на родину, родинне спілкування підпорядковується новим темпам життя. Проте людина вже не зна­ходить часу на себе: хіба ви десь бачили, щоб ділова людина, бізнесмен, юрист, науковець сиділи у парку і годинку-дві замріяно роздивлялися осіннє небо? Це навіть смішно звучить... Мені здається, це чи не найбільша загроза нашому сус­пільству. У такому напруженні, якого вимагає сучасне життя, людина перена- вантажується, перевтомлюється, часто стає дратівливою та нервовою, а навіть якщо не стає, то принаймні втрачає здатність насолоджуватись життям, — про­сто нема такої можливості.

Портрет «героя нашого часу» вимальовується дещо невтішний. Але, можли­во, варто і в ньому побачити позитивні риси? Я впевнений, що на зміну знеці­ненню та повсякчасному запереченню прийдуть нові принципи існування лю­дини, вони, напевно, будуть не гірші за попередню культурну епоху. Адже зараз (так думають більшість науковців) людство переживає кризу культури, коли ста­ре піддається руйнації, а нове тільки формується. Ми ще не знаємо, що прийде на зміну старій епосі, але варто пам’ятати, що це нове залежить тільки від нас...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 140 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz