ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Україна. Батьківщина

Рідна Україно!. Яка ти близька і дорога усім нам. Ми милуємося твоєю не­повторною красою і радіємо за тебе.

Коли я йду рідною землею, то відчуваю її тепло, материнську ласку. Яка вона широка, щедра. Україна — рідна земля мої дідів, прадідів. Тут я народився і ви­ріс, ходив до школи, навчився розуміти добро і зло. Рідний край починається для нас не лише з батьківського порога, він починається з прадавніх коренів на­шого народу, який споконвіку шанував працю, хліб на столі, рушник на стіні, мамину пісню. Тут понад усе любили волю.

Віками нашу землю плюндрували іноземні поневолювачі, але не змогли знищити волелюбного духу нашого народу. Історія України — це невпин­на боротьба її народу за волю і незалежність. Я пишаюся своєю Вітчизною. Зі страшним болем у серці пригадую звірства кримських ханів, польської шляхти, що хотіла поставити український народ на коліна. Ніколи не забуде Україна своїх славних синів, які боролися за її волю: Дмитра Вишневецько- го, Петра Сагайдачного, Івана Сірка, Богдана Хмельницького, Самійла Кіш­ку та інших.

Про рідний край писало багато українських письменників. Віддано і ніжно любили рідний край Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. Т. Г. Шев­ченка турбувала не власна доля, а доля свого народу, доля всієї України. Так, у вірші «Мені однаково...» поет пише:

Мені однаково, чи буду Я жить в Україні, чи ні.

Та не однаково мені.

Як Україну злії люди Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять...

Поет живе єдиною думкою — про Україну, його глибоко турбує її майбутнє. За Україну наш Кобзар карався, мучився, страждав, але не каявся.

Майже така сама доля спіткала вже за радянських часів Володимира Сосю- ру — автора чудової поезії «Любіть Україну». У цій поезії автор створив лірич­ний образ «вишневої України».

Послухаймо, як сердечно, немов у душу зазираючи, звертається поет до кож­ного із нас і до всього народу:

Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води, в годину щасливу і в радості мить.

Любіть у годину негоди!..

Усе нам тут любе й миле: і дитяча усмішка, і карі очі дівочі... Ми всім доро­жимо, все оберігаємо, а Україну сердечно любимо.

Багато років наш народ не знав своєї історії, не знав талановитих письмен­ників, які пожертвували собою з любові до України, до свого народу. До таких поетів належить Василь Симоненко. Слова «Україна», «Батьківщина» він вимов­ляв з благоговійною любов’ю. Поет любив Україну сердечно і ніжно. їй адресує він всю любов, відданість і ласку:

Україно! Ти для мене диво!

І нехай пливе за роком рік.

Буду, мамо горда і вродлива,

З тебе дивуватися повік...

(«Задивляюсь у твої зіниці»)

Вітчизна і мати — ці слова для поета є синонімами:

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

«Лебеді материнства» — поетичний шедевр Симоненка, у якому він ствер­джує, що не може бути життя без вірності матері, мові, рідній землі.

Минають роки, приходять в життя нові покоління, а тема України-матері — незмінна.

Для мене Україна — втілення краси всієї Землі. Я люблю рідну природу. Мені подобається дивитися на блиск ранкової роси на траві, слухати шум гаїв, спів пташок. У таку хвилину забуваються всі негаразди, наче потрапляєш у чу­дову казку. І коли я йду рідним краєм, то вірю, що тут завжди шумітимуть верби і тополі, цвістимуть вишні, горітиме полум’ям ягід червона калина.

Наш працелюбний народ здолає всі труднощі. Україна буде багатою, розви­неною, демократичною державою.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 133 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2018
Хостинг от uCoz